Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket Atıksu Tesisi Hesaplama Yöntemleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

bu konu hakkında elinde çalışmalar olanlar paylaşırsa sevinirim. Kimyasal Paket Arıtma Tesisi Tasarımı hesaplaması daha da önceliklidir ..

2. kimyasal tesis ne üzerine ve parametreler önemli, ayrıca atık su debisi önemli
    onun dışında biyolojik arıtmada atık su arıtımında öğrendiğimiz hesaplamalar aynen geçerli

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

20 m3/ gün KOİ : 25000 mg/l .. Tank hesaplamaları kısmı nasıl olacak ?

4. verim % si ve debiye göre hesaplama yapılır. ayrıca hidrolik alıkonma süreleri dikkat edilmeli. kullanılan kimyasla önemli.
    25000 olan bir su işletme ne üzerine

Paket Atıksu Tesisi Hesaplama Yöntemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Paket Atık Su Arıtma Tesisi

bu konuda bir fikri olan arkadaşlar bana biraz bilgi verirseniz bir OSB bu sistemden kurucakta bende teknik şartname bide sözleşme var nasıl olacak karşılaştırdım uyuşmuyorlar nasıl olacak bu iş adam anlattı birazda ben tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Paket Evsel Atıksu ArıtmA Tesisi Proje Onayından Muafiyet ?

Arkadaşlar Merhaba Paket Evsel Atıksu Arıtma Tesisi Proje Onayından Muaf Olmak İçin Hangi Yolları İzlemeliyiz Yardımcı Olursanız Sevinirim.
  3. Paket biyolojik atıksu arıtma tesisi işletilmesi

Merhaba. Şantiyemiz içerisinde 150 kişilik ve 500 kişilik olmak üzere iki adet evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi var. bunların işletilmesi ile ilgili tecrübeleri olanlar varmıdır? Bir çevre müh. olarak çalıştığım yerde atıksu arıtma tesisinde sorun olması sinirlerimi bozuyor. ayrıca arıtma tesisini kuran firma deşarj izni almamış o yüzden deşarj limitlerini tutturmam lazım. ancak şimdilik...
  4. Atıksu arıtma yöntemleri

Arıtma Yöntemleri ile ilgili bilgilere ekten ulaşabilirsiniz. Öğrenci meslektaşlarımıza yardımcı olabilir kanaatindeyim. :)
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.