Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket Evsel Atıksu ArıtmA Tesisi Proje Onayından Muafiyet ?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba Paket Evsel Atıksu Arıtma Tesisi Proje Onayından Muaf Olmak İçin Hangi Yolları İzlemeliyiz Yardımcı Olursanız Sevinirim.

2. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

ekli dosyada istediğin bilgiler mevcut

Ekli Dosyalar:

3. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Arıtma tesisinizin 27.04.2004 tarihinden önce kurulmuş olduğunu ispatlayan bir belgeye sahip olmanız durumunda proje onayından muaf olursunuz.İlgili belgeyi Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne sunup muaf olduğunuza dair yazı alabilirsiniz.

4. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Arıtma tesisim paket benim bildiğim kadarıyla paket evsel atıksu arıtma projeden muaf olabiliyor. yardımlarınız için teşekkürler.

5. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

gönderdiğim genelge
    GENELGE DE MUAFİYETLE İLGİLİ BÖLÜMDE HANGİ DURUMLAR VARSA SADECE ONLAR MUAFTIR. GERİ KALAN TÜM DURUMLAR İÇİN PROJE ONAYI ALINMASI ZORUNLUDUR.

Paket Evsel Atıksu ArıtmA Tesisi Proje Onayından Muafiyet ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
  3. Evsel atıksu arıtma tesisi çamuru analizi

arkadaslar merhaba, konu ıle ılgılı bılgısı olanalrdan yardım ıstıyourm evsel atıksu arıtma tesısı desarj ıznı ıcın çevre ıznıne bakanlıgın yazılım portalından basvuruda bulundum. ancak 3 tane eksık evrak bıldırımınde bulunulmus ben bunlardan arıtma camuru berteraf yontemı ve analız sonuclarını ekleyın kısmına takıldım. tesıs yaklasık5 senedır ısletımde ancak ben gelene kadar camurla ılgılı...
  4. Paket biyolojik atıksu arıtma tesisi işletilmesi

Merhaba. Şantiyemiz içerisinde 150 kişilik ve 500 kişilik olmak üzere iki adet evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi var. bunların işletilmesi ile ilgili tecrübeleri olanlar varmıdır? Bir çevre müh. olarak çalıştığım yerde atıksu arıtma tesisinde sorun olması sinirlerimi bozuyor. ayrıca arıtma tesisini kuran firma deşarj izni almamış o yüzden deşarj limitlerini tutturmam lazım. ancak şimdilik...
  5. Evsel atıksu arıtma tesisi bakım

Arkadaşlar Evsel Atıksu Arıtma Tesisimizin Bakımını Yaptırıcaz Bu İşlerle Uğraşan Varsa Bilgi Verebilirmi ,?