Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket İçme Suyu Tesis Dizaynı

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Drygul tarafından paylaşıldı.

1. Drygul

Drygul CMNet Üyesi

Merhaba;

İçme suyu paket arıtma tesisi dizaynında giriş parametrelerini müşteri vermediği taktirde hangi değerleri almak uygundur? Nehir deniz veya göl suları için ,eger ki bilgi verilmemiş ise hangi giriş değerlerini almalıyız?
    Bu konu üzerinde çalışan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

2. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

En doğrusu ham suyun analizini yaptırmaktır.Müşterinizi analiz yaptırmaya yönlendirin.Tabi maliyet nedeniyle yaptırmak istemeyebilir.Bu durumda suyun alınacağı nehir veya göl vb. için daha önce yapılmış olan çalışmaları araştırabilirsiniz.Belki bir analiz değeri bulursunuz.Ama analiz için numune alınan nokta ile müşterinizin su alacağı nokta farklı olacaktır.Aynı yerden alınsa bile zamanla suyun özellikleri değişmiş olabilir.Mevsimsel değişiklikler olabilir. Özetle;gerçek analiz değeri olmadan tesis tasarlarsanız büyük risk almış olursunuz.Bu nedenle ön tasarım yapıp bir bütçe çıkartın.Daha sonra mutlaka analiz yaptırın,son tasarım ve teklifinizi sunun.

3. Drygul

Drygul CMNet Üyesi

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Selma Hanım. Ön tasarım için çeşitli doneler buldum, tasarım yaptım fakat müşterinin göndereceği donelere göre revize işleminde sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum.

İyi çalışmalar..

4. Murat_Erdoğan

Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

Sıkıntı yaşamanız artık şansınıza kalmış derya hanım. Yine de eliniz de bir çalışma olması teklif sürecinizi hızlandıracaktır.

5. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

Her denizin tipik değerleri vardır. Kuyu suyu arıtmada önemli parametre iletkenliktir.İletkenliği max 5000 mikrosiemens olmalıdır. Nehir suyu arıtımında tipik arıtma prosesi koagülasyon+ flokülasyon+çöktürme akabinde ara dinlenme tankı son olarak da basınçlı filtre.

6. Bahtiyar Karaca

Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

selam arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum mücavir alanında ki bir yerleşime dere suyunu arıtarak içme suyu problemini çözmek istiyoruz nasıl bir yol izleyeceğiz burası 1000 kişilik arkadaşlar bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar mı teşekkürler

7. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

Öncelikle arıtacağınız su kaynağının su analizlerini yaptırın. Çıkan sonuçlara göre dizayn yapılması gerekmektedir.Analiz sonuçlarına göre dizayn yapımında yardımcı olurum.

8. Bahtiyar Karaca

Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

teşekkürler Nefize Hanım kolay gelsin

9. yavuzselim

yavuzselim Misafir

Paket Arıtma Tesisini ihale eden, projesini onaylayan ve geliştiren en önemli kurum iller bankası a.ş. dir. Genellikle de seçilen ve bankanın kabul gördüğü proses basınçlı filtrelerdir. Sistem tam otomasyonlu olup bilgisayardan tüm ekipmanlar yönetilebilmektedir. Belediyeler uzaktan sistemi görebilmekte ve müdahale edebilmekte, otomasyonsal gelişmeleri otomasyoncu internet üzerinden bağlanarak geliştirebilmektedir. Debiye göre tank çapı seçilir, tank çapına göre yerleşim yapılır ve binanın eni boyu belirlenir. gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ayrıntılı bilgi isteyenler irtibat kurabilirler...

Paket İçme Suyu Tesis Dizaynı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme ve kullanma suyu arıtımı

Arkadaşlar daha önce grubada sormuştum ama çok istediğim cevapları alamadım :) İçme ve kullanma sualrın arıtımı, kimyasal kullanımı ,RO gibi konularla ilgili nette kaynak aramaktayım, makale , teknik doküman gibi. Okuldayken bu konuları içeren Çevre kimyası kitbamız vardı ama işteyken netten yararlanabilecğim kaynakları arıyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
  2. İçme Suyu Arıtımı Projesi

SDÜ. Çevre Mühendisliği Bölümü 3.sınfta yapmış olduğum içme suyu arıtımı projemi çizimleri ve hesaplarını ekledim. Umarım faydalı olur..
  3. İçme Suyu Projesi

İçme Suyu Projesi için İller Bankası Şartnamesi'ni nette bulamadım. Elinde olan varsa sevinirim.
  4. Çift su hattı fikri: içme suyu hattı ve temizlik suyu hattı

Arkadaşlar ilerdeki kaynak sağlama, ulaştırma ve arıtma gibi problemlerin çözümü çevre mühendislerinin projeleriyle sağlanabiliyor. Bu konuda bir önerim olacak dikkate alırsanız sevinirim. Bilirsinizki belediyelerin su şebekeleri tek hatlı yani tatlı su klorlanarak hem içme hem de temizlik için kullanmak üzere evlere dağıtılıyor. Farkettiğim kadarıyla bir evde kullanılan suyun büyük bir...
  5. 1500 Kişilik Paket Arıtma Dizaynı Ve Maliyeti

merhaba arkadaşlar 1500 kişilik evsel paket arıtma tesisi için maliyetimiz ne olur?acil .isteneler,ön çöktürme,dengeleme,ve biyolojik tank