Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Paletlerin kontrolü

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
    5. Paletlerin kontrolü
    Bir operatör kaldıraç vasıtasıyla iş makinesini kaldırarak, hidrolik ekskavatörün taşıyıcı aksamını kontrol ediyor.
    risknasilbelirlenir-5.gif

Tehlikeli Olabilecek Hususlar
    1. Aracın devrilme riskine karşı destek kolonları kullanılmamış.
    2. Bu uygulamada kepçe doğru açıda konumlandırılmamış.
    .…………………………………………………………………………………………………
    …………………………………………………………………………………………………
    …………………………………………………………………………………………………
    …………………………………………………………………………………………………..

Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).

Paletlerin kontrolü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. gürültü kontrolü

demir cevheri zenginleştirme tesisi gürültü kontrolünden muafmıdır? izin lisans yönetmeliğinde * ile işaretlenmemiş ama patlatma vs kullanılmıyor acil yardım lütfen
  2. Endüstriyel kirlilik kontrolü

MRB ArKaDaŞLaR; ENDÜSTRİYEL KİRLİLİK KONTROLÜ ile ilgili ders notu (veya sunum fark etmez) olan var mı? 2 gün sonra sınavım var(ders çalışmayı her öğrencinin tabiyatında olan son günlere bırakma anlayışından hareketle acil yardımlarınızı bekliyorum. ) ŞİMDİDEN TEŞK EDERİM :))
  3. Paletlerin çevre izindeki yeri.

Merhaba arkadaşlar palet atıkları hakkında bir kaç sorum olacakrı. Firmamız palet leri yakarak kullanıyor fakat buna denetcıler karsı cıktı. Paletlerı ambalaj olarakmı degerlendırmemız gerekıyor yakma olarak kullanamazmıyız arkadaşlar.
  4. Su Kirliliği Kontrolü Yön. Taslağı

Merhaba arkadaşlar, Su kirliliği kontrolü yönetmeliği taslağına ve ekine Office 2003 formatında bulamıyorum. Bakanlığın sayfasından http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=1300 indiriyorum ama açamıyorum, elinde olan varsa gönderebilir mi? Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin...
  5. Şantiyelerde toz kontrolü

arkadaşlar şantiyelerde gördüğüm bir uygunsuzluğu hem çevre mühendisi hem de iş güvenliği uzmanı olarak çözüm bulmak istiyorum. şantiyede çalışan arkadaşlarım bilirler yerlere döşenen taşlar veya bims tarzı tuğlalar imalat aşamasında spiralle kesiliyor. bu kesim esnasında aşırı derecede toz ortaya çıkıyor. sorunda bu noktada ortaya çıkıyor. kesim yapılan alanda çalışan diğer işçilerde maske...