Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paniğe kapılmadan nasıl iş bulunur?

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

PANİĞE KAPILMADAN, NASIL İŞ BULUNUR?

Geçmiş yıllardaki ekonomik krizler işsizler ordusunu genişletti. Maalesef birçok insanımız işsiz. Ekmek aslanın ağzında değil, deyim yerindeyse midesinde. Peki öyleyse işi bulmak, işi kapmak için, ne yapmalıyız?
    İş bulmak için öncelikle gazetelerin insan kaynakları eklerini, internette kurulan insan kaynakları sitelerini iyice bir taramalıyız. Bu sitelerin başında www.insankaynaklari.com, www.tekadres.com, www.kariyer.net, www.yenibir.com. geliyor. Eski işyerinizdeki amiriniz ve arkadaşlarınızla ilişkiyi kesmeyin. Belli olmaz aniden bir iş imkanı yeniden çıkabilir. Akraba ve dostlarınız nasıl bir iş aradığınızı mutlaka bilmeli. Unutmayın birçok kimse hala referansla eleman alıyor. İnsan kaynakları şirketlerine öz geçmişinizi mutlaka yollayın. (Etkin cv nasıl yazılır yazımız haftaya çıkacak.)
    Son olarak gazete, TV ve dergi haberlerini dikkatli takip edin. Yeni oluşumlardan haberiniz olsun. Örneğin uluslararası bir şirket Türkiye’de yatırıma giriyorsa bu sizin için yeni bir iş kapısı demektir.! Diyelim ki iş görüşmesine çağırıldınız. Gitmeden önce aklınızdan şu sorulara verebileceğiniz yanıtları düşünün:
    • Bu işi niçin istiyorsunuz?
    • 5 yıl sonra hangi görevde olmayı planlıyorsunuz?
    • Güçlü yönleriniz, olumsuz bulduğunuz özellikleriniz neler?
    • Niçin bu işe siz seçilmelisiniz?
    • Stres altında çalışabilir misiniz?
    • Başka hangi şirketlerle görüşüyorsunuz?

Alıntıdır...

Paniğe kapılmadan nasıl iş bulunur? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj nasil?nerede?

Ben Almanya´da ikamet etmekteyim. Okudugum Bölüm Business Administration 5. Sinif Ögrencisiyim, Uzmanlik Alanim Marketing olmaktadir. Istabul´da 4-5 Ay arasi staj yapmam gerekiyor benimde cogu arkadaslar gibi, fakat aklimda tam olarak yer belirleme olmadi ve alinip alinmayacagimda süpheli tabi ki. Stajim bu senenin Eylül sonu, Kasinim basi olmasi gerekiyor. Yardimlarinizi ve Bilgilerinizi...
  2. Enerji Nasıl Depolanır?

Çevre dostu yenilenebilir enerjilere geleceğin enerjisi gözüyle bakılıyor, ancak bu enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin depolanması sorunu sürüyor. Yeni yöntem elektrikten metan gazı üreterek enerjiyi depolama. Deutshche Welle Türkçe'nin bu konuda hazırladığı haber şöyle: Uzmanlar rüzgâr, güneş gibi doğal kaynaklardan enerji üretiminin hava koşullarına bağlı olduğunu, bu...
  3. Önyazı nasıl yazılmalı?

İşte size iki önyazı örneği ve kendinize uyarlayabileceğiniz bir önyazı formatı. Bunları örnek alarak siz de başarılı önyazılar oluşturabilirsiniz. Ama unutmayın, bir önyazı mutlaka özgün olmalı ve sizin kişiliğinizi yansıtmalı. İş başvurusunda bulunurken özgeçmişinizin yanına önyazı eklemelisiniz. Önyazınız başvurduğunuz işe özel, sizin tecrübe ve becerinizle ilgili olmalı. Çok...
  4. Çed süreci nasıl işler?

proje tanıtım dosyası hazırlayan bir firmada yeni işe başladım ve yeni mezunum. yolun en başındayken hata yapmamak adına yardımınıza ihtiyacım var.bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim. ek 2 listesine tabi işletmelere ptd hazırlamak için izleyeceğim yol nasıl olmalı. direk ptd hazırlayıp il müdürlüğünemi sunmalıyım yoksa daha önce izleme değerlendirme kontrol formu hazırlayıpmı sunmalıyım....
  5. İş yerinde nasıl davranılmalı?

arkadaşlar merhaba; şu an işlerimizi bitirdiğimiz için çoğunlukla günlerim biraz boş geçiyor ve aklımdaolan işleri yaptım, ambalaj atıkları toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve neler yapabilirim? aklıma gelmeyen şeyler vardır belki diye konuyu açmak istedim. Fikri olanların paylaşmasını beklıyorum. Can sıkıntısından kurtarın beni:D