Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pasif örnekleme metodu

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Duygu Görür tarafından paylaşıldı.

 1. Duygu Görür

  Duygu Görür CMNet Üyesi

  Merhabalar ,
  Havadaki Organik Kirleticilerin İzlenmesinde Pasif Örnekleyicilerin Kullanılması ile ilgili bitirme çalışması yapacağım. Bu konu ile ilgili kaynak ve dökümanlara sahip olanların paylaşmalarını rica ederim .
   
 2. Taylan Bunarbaşı

  Taylan Bunarbaşı CMNet Üyesi

  SKHKKY kapsamında baca dışı yerden pasif örnekleme yöntemyle NH3 örneklemesi yapmak istiyorum. Bununla ilgili elinde talimat prosedür vs. olan var mı?
   
Pasif örnekleme metodu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atomik Adsorbsiyon Spektrofometresi Analiz Metodu

  ATOMİK ABSORPSİYON SPEKTROFOTOMETRESİ ANALİZ METODU 1. DENEYİN AMACI AAS cihazının çalışma prensiplerinin öğretilmesi ve su ve katı ortamlardaki mevcut ağır metal kirliliği ölçümlerini AAS yöntem ile yapabilme becerisinin kazandırılması 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Atomik absorpsiyon cihazı su ve atıklarda element tayininde kullanılabilmektedir. Numunenin alev ile yakılması neticesinde açığa...
 2. Pasif örnekleme metodu

  Üniversitemde yapılacak olan Pasif örnekleme metodu ile ilgili bir çalışmaya katılacağım. Bu araştırma sayesinde bitirme projem bu konuda olacak ve tubitak destekli olacak bunun ileride iş hayatımda yani özel sektörde nasıl bir artıları olur. önerileriniz nelerdir ona göre yarına kadar katılıp katılmayacağımı bildireceğim. Şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
 3. dispersiyon metodu

  Sayın Meslektaşlarım,toz mdellemesi nasıl yapılır.Hangi veriler kullanılarak yapılır. meterolojiden rüzgar esme sayılarının ve yönlere bağlı olarak rüzgar hızlarının alınması gerekiyormuş Bu hesaplar için Örnek ÇED Raporlarına bakıyorum ancak anlayamıyorum.Detaylı bi şekilde gönderilebilen olursa sevinirim.
 4. donma-çözme metodu ile dezentegrasyon

  ödevime yardımcı olabılırmısınız konusu donma ve çözme ile dezentegrasyon