Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlayıcı Madde

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

1. realastala

realastala CMNet Üyesi

Hammadde çıkarılması amacıyla kullanılan patlayıcıların öncelikle çuvalları daha sonra kapsullerinin nasıl bertaraf edilceği hakkında ambalaj atıgı kapsamında mı yoksa tehlikeli atık kapsamındamı değerlendirileceği hakkında,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevirim.

Saygılar

2. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

Üretim sırasında kullanılacak patlayıcı maddeler faaliyet alanında depolanmayacak, patlatma işleminin gerçekleşeceği gün dışarıdan anlaşmalı uzman firma ile patlayıcı madde alana getirilecek ve patlatma işlemi gerçekleştirilecektir. Uzman patlatma firması ile yapılacak sözleşme gereği patlatma sonucu oluşacak patlayıcı torba atıkları vb atıklar patlatma firması tarafından sahadan kaldırılarak ilgili yönetmeliklere göre bertarafı sağlanacaktır.

şeklinde yazıyorum ben proje tanıtım dosyasında.

realastala bunu beğendi.
  3. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

patlayıcı madde satın alma ve kullanma izin belgesi öncesinde çevre ve şehircilik il müdürlüğünden görüş alınması işlemleri nasıl yürüyor hangi bilgi ve belgelerle başvuru yapmamız gerekiyor. bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş var mı?

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

patlayıcı madde başvuruda istenen belgeler..

Ekli Dosyalar:

5. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

bu belgeler emniyet müdürlüğüne başvuru esnasında verilen belgeler değil mi? yanlış biliyorsam düzeltin konuya hakim değilim. emniyete basurmadan once il çevreden yazı alınıyormuş sanırım.

6. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

görüş iste il çevre ve şehircilikten sonra bunlarla başvurunu yapıyorsun.

Patlayıcı Madde konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu

Petrol, petrol ürünleri, kimya, doğal gaz, kömür madenleri, hububat siloları. şeker fabrikaları, kereste ve mobilya fabrikaları, ekmek fırın ve fabrikaları, ilaç sanayi, gıda sanayinin bazı kolları, gibi, yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddeler ile uğraşan bir çok sanayi sektöründe normal çalışmada, arıza veya bakım gibi hallerde (gaz, toz veya yanıcı sıvı buharı gibi nedenler ile), patlayıcı...
  2. Çalışanların patlayıcı ortamların tehlikelerinden korunması hakkında yönetmelik

Bugünkü resmi gazetede yayımlanmıştır.Bilgilerinize.
  3. 2.atex (parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda güvenlik) sempozyumu bildirileri

2.ATEX (PARLAYICI VE PATLAYICI ORTAMLARDA GÜVENLİK) SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ 1. Atex Direktifleri Sektörel Uygulamaları / Nurettin Terzioğlu 2. Atex Kapsamında Tozlu Ortamlarda Elektrikli Ve Elektriksiz Ürünlerin Kullanılması Ve Koruyucu Tedbirler / Salih Aydın 3. Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği Ve Denetimi Genel Müdürlüğü Sunum / Serkan Çelik 4. Atex...
  4. Taş ocaklarında patlayıcı madde artış raporu hazırlama.

Patlatma değerlendirme raporu hakkında bilgisi olan ya da daha önce bu projeyi hazırlayan var mı arkadaşlar? Elimdeki taş ocaklarına hazırlamam gerekiyor il çevreden istenildi . bu proje bakanlık onaylı oluyor. Bilgisi olan yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum Hesap işleri var rapor şablonu ekli dosyadadır. yardımlarınızı bekliyorum