• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Pet şişe geri dönüşüm tesisi

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar bildiğiniz gibi pet şişeler günlük hayatımıza fazlasıyla girmiş durumda. Bunların geri dönüşümünü sağlamak için kurulacak bir tesis maliyetini düşündüğümüzde sadece makina teçhizat düşük kapasite için 400.000 tl. diğer maliyetleride dahil ettiğimizde 600.000 lirayı bulacağını düşünüyorum.
sorum şu olacak böyle bir tesiste çalışan yada bilgisi olan biri böyle bir tesisin maliyetini kaç yılda çıkarır? iş yaparmı? bunları anlatabilirmi?

öncelikle tedarikçileriniz önemli. kısacası alırken kazanmanız gerekmekte.toplama yapacağınız bölgede mevcut durumu iyi analiz etmeniz gerekiyor.hurdacıları dolaşıp tek tek piyasa analizi yapıldıktan sonra maaliyet analinizi çıkarırsınız.son dönemde bu işler artık kurumsal firmalar tarafından yapılmakta ve piyasayı onlar belirlemektedir.tesisi kurmak evet maaliyetli bir iş olabilir ancak ham madde bu işte daha önemli diye düşünmekteyim.tesis kurulma aşamasındayken bile hammadde stoğu yapmakta fayda var.;)

toplamada sıkıntı yok ama ürünleri bu bölgede pazarlayabileceğim bir yer var mı onu bilmiyorum. ve ürünlerin ortalama ne kadar fiyattan satıldığını bilmiyorum

piyasa borsa gibi.çok inişli ve çıkışlı dönemler olabiliyor.takibini iyi yaparsanız ucuza mal etttiğiniz ürünü belli dönemlerde yüksek kar ile satmanız mümkün.fiyatlar konusunda çok net konuşmak bu nedenle mümkün sadece iyi takip etmek gerekiyor.iyi çalışmalşar