Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pet şişe geri dönüşüm tesisi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Burak Dumlu tarafından paylaşıldı.

1. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar bildiğiniz gibi pet şişeler günlük hayatımıza fazlasıyla girmiş durumda. Bunların geri dönüşümünü sağlamak için kurulacak bir tesis maliyetini düşündüğümüzde sadece makina teçhizat düşük kapasite için 400.000 tl. diğer maliyetleride dahil ettiğimizde 600.000 lirayı bulacağını düşünüyorum.
    sorum şu olacak böyle bir tesiste çalışan yada bilgisi olan biri böyle bir tesisin maliyetini kaç yılda çıkarır? iş yaparmı? bunları anlatabilirmi?

2. Burak Algül

Burak Algül CMNet Üyesi

öncelikle tedarikçileriniz önemli. kısacası alırken kazanmanız gerekmekte.toplama yapacağınız bölgede mevcut durumu iyi analiz etmeniz gerekiyor.hurdacıları dolaşıp tek tek piyasa analizi yapıldıktan sonra maaliyet analinizi çıkarırsınız.son dönemde bu işler artık kurumsal firmalar tarafından yapılmakta ve piyasayı onlar belirlemektedir.tesisi kurmak evet maaliyetli bir iş olabilir ancak ham madde bu işte daha önemli diye düşünmekteyim.tesis kurulma aşamasındayken bile hammadde stoğu yapmakta fayda var.;)

3. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

toplamada sıkıntı yok ama ürünleri bu bölgede pazarlayabileceğim bir yer var mı onu bilmiyorum. ve ürünlerin ortalama ne kadar fiyattan satıldığını bilmiyorum

4. Burak Algül

Burak Algül CMNet Üyesi

piyasa borsa gibi.çok inişli ve çıkışlı dönemler olabiliyor.takibini iyi yaparsanız ucuza mal etttiğiniz ürünü belli dönemlerde yüksek kar ile satmanız mümkün.fiyatlar konusunda çok net konuşmak bu nedenle mümkün sadece iyi takip etmek gerekiyor.iyi çalışmalşar

Pet şişe geri dönüşüm tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. akümülatör geri dönüşüm tesisi?

akümülatör geri dönüşüm tesisi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? lütfen msjlarınızı bekliyorum
  2. geri dönüşüm tesisi

arkadaşlar mrb plastik ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisine lisans alabilmem için izlemem gereken yol nedir.en baştan anlatırmısınız. şimdiden teşekkürler
  3. Madeni atık yağ geri dönüşüm tesisi

Merhabalar, Atık yağ geri kazanım tesisinde çalışmaya yeni başlayan bir kişi olarak en büyük problemim geri kazanım sırasında tesiste koku problemi meydana gelmesi. Bunu gidermek için reaktörün kapagının ust kısmına ve kil ağırtma (koku kaynakları) tankının üstüne davlunbaz koyduk, buralardan cıkan gazları ise baca gazı arıtma sistemi (scrubber) ve aktif karbon sisteminden geçirerek atmosfere...