Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PET ve Geri Dönüşümü

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4)
    Derleme/Review Article

Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu
    Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara
    * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com
    ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak sunulmuştur.
    Kor Hek 2007; 6 (4): 307-312

Ekli Dosyalar:

2. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Can Bey merhabalar... paylaşımınız için teşekkür etmek istedim; işime yarayacak epey bilgi içeriyor çünkü :) fakat şöyle birşey sormak istiyorum; un, yem üretimi yapan fabrikalarda kullanılan çuvalların hangi malzemeden yapıldığını internette araştırdım ve bu malzemelerin ham maddesinin Polipropilen (PP) olduğunu gördüm; fakat plastik türlerine baktığımda hiçbir yerde Polipropilen'in karşısında çuvalı göremedim. bu da kafamı karıştırdı; sizin bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili olarak???

3. elfcn

elfcn CMNet Üyesi

çok güzel bilgiler içeren bir makale paylaşım için teşekkürler...
    bu arada fatma hnm doğrudur çuval hammaddesi PP'dir:)

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim arkadaşlar.. çuval hammaddesi konusundada Elifcan hanıma katılıyorum.. çuval hammaddeleri PP dir.. kurutma örtüleri,ambalaj örtüleri... birçok ürün daha PP den üretilmektedir.. Bu makalede genel kullanım alanları belirtilmiş.. O kısma takılmayalım :)

5. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

teşekkür ederim Can bey ve Elifcan hanım; artık herhangi bir şüphem kalmadı :)

6. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

paylaşım için teşekkürler .

7. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim..

PET ve Geri Dönüşümü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj geri dönüşümü

merhaba arkadaşlar; ben kendimi ambalaj atıkları konusunda geliştirmek istiyorum. bunun için nerelere başvuru yapabılırım yonetmelıkler dısında pe,pp,pet bunların detaylarını anlatan güzel kaynak var mı? bildiğiniz.şimdiden tesekkur ederim.
  2. kablo geri dönüşümü

kablo geri dönüşümü sonucu pvc ve bakır elde ediyoruz pvc kodu ile ilgili bi bilgiye ulaşamadım.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikte atık kodu ne olmalıdır pvc malzemenin
  3. Tetra-pak geri dönüşümü hk.

tetrapak geri dönüşümü yapan lisanslı firma önerebilir misiniz acaba?
  4. Crt geri dönüşümü

crt geri dönüşümü ile ilgili tez için yardımcı kaynak elinde olan var mı acaba?
  5. Tat ve plastik geri dönüşümü

Merhabalar öncelikle. Yeni işe başladım ve çalıştığım firma TAT ve Plastik geri dönüşümü için GFB almak istiyor. Bulunduğumuz tesis belediyeye ait ve gereken koşullar sağlanmış durumda ancak sormak istediğim birkaç soru var. 1) TAT ve Plastik Geri Dönüşümü için ayrı ayrı GFB ve lisans mı alınması gerekli? (Tesisler aynı yerde bulunacak. Entegre tesis olarak görüneceği için konuya hakim değilim...