Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

petrol rafinerisi atıksularının genel özellikleri arıtım yöntemleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında pegasus tarafından paylaşıldı.

1. pegasus

pegasus Misafir

petrol rafinerisi atıksularının genel özellikleri arıtım yöntemleri ve fizikokimyasal sülfür giderimi adlı bitirme ödevim var intternette bir cok yerde arama yaptım ama fazla bi bilgi bulamadım. kaynak kitap, site,kişi, firma ... yardımlarınızı bekliyorum seyahat engelim yoktur butun yardımlara acığım

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cevap: bitirme ödevim

seyahat engeli yok demek :) henüz öğrencilik bitmemiş ama iş arama faaliyetine hazırlığınızı yapmışsınız. beklentilerinizi düşürmüşsünüz. tebrikler.

aklıma ilk gelen petkim. en düzgün isg ve sanırım çevre politikası uygulayan yerlerden biri mesela.
    gerçi onlar pek misafirperver değillerdir. ziyaretçi kabul etseler bile uzun bir isg eğitimini şart koşuyorlar ama az zorlamayla bilgi koparılabilir belki. tanıdık bir petkim çalışanı var mı diye araştırmak işe yarayabilir. bu adamlar illa ki sülfürü bir şekilde gideriyorlardır.

belki "literatür ne der?" deyip bakmak daha emniyetli ve kolay olur. siemens yapmış:
    http://www.petroconsult-eg.com/pdf/siemens_Refinery_Brochure.pdf
    şimdilik bunu yazayım konu güncel kalsın.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cevap: bitirme ödevim

bir de konu açarken sorun ya da tanımı konu başlığına anahtar kelime gibi koyarsak daha güzel ilgi çeker bence. daha şahane olur.

petrol rafinerisi atıksularının genel özellikleri arıtım yöntemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bazı Yakma Tesisleri ve Özellikleri

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından bazı yakma tesislerin incelenmesi üzerine hazırlanan sunumun tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. LPG'nin Özellikleri ve Çalışma Koşulları

LPG ‘nin Özellikleri ve Çalışma Koşulları [COLOR="Red"]Antalya LPG Sorumlu Müdürlük eğitimi Sunusu [COLOR="Red"]LPG : Liquefied PetroleumGases (Likid Petrol Gazı) (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) LPG’nin Elde Edilişi • Doğal Gazlardan : • Rafinerilerden : Ham petrolün damıtılması - parçalanması sırasında elde edilen ve N.Ş.A.’da gaz olan, sonradan basınç altında...
  3. çevre yönetimi genel müdürü ve çed ve planlama genel müdürü ile görüşmeler

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜ VE ÇED VE PLANLAMA GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞMELER 28.10.2009 tarihinde Çevre Yönetimi Genel Müdürü sayın Prof.Dr.Lütfi AKÇA ile Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç KARAKAYA bir görüşme gerçekleştirmiş tir. 21.11.2008 tarihinde yayınlanan Çevre Denetim Yönetmeliği ile çevre mühendislerinin çevre görevlisi ve koordinatör tanımlarıyla ile ilgili...
  4. Boyar Madde içeren Tekstil Atıksularının Arıtım Alternatifleri

Son yıllarda su kirliliği kontrolü büyük önem kazanmıştır. Alıcı su kaynaklarına verilen boyar maddeler organik yük olarak bu kirliliğin küçük bir kısmını oluşturmaktadır; ancak alıcı ortamda çok düşük konsantrasyonlarda boyar madde bulunması bile estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle boyar madde içeren tekstil endüstrisi atıksularından renk giderim prosesleri ekolojik açıdan önem...
  5. Tekstil endüstrisi atıksularının özellikleri ve arıtılması

Tekstil endüstrisi kategorisi tabii ve fabrikasyon elyafları kullanarak kumaş ve diğer tekstil ürünleri üreten tesisleri kapsar. Fabrikasyon elyafları üretimi ve giyim sanayi bu kategori dışındadır. Tekstil endüstrisi tabii ve fabrikasyon ipliklerinin hazırlanması, dokuma, örme veya başka yöntemlerle kumaş, triko, halı gibi tekstil ürünleri haline getirilmesi, iplik ve kumaşlara boya baskı,...