Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ph metre yardım

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Fuat Çakırcalı tarafından paylaşıldı.

1. Fuat Çakırcalı

Fuat Çakırcalı CMNet Üyesi

arkadaşlar elimde hanna 211 ph metre var sıcaklık ayarları mtc olmuş atc olması için ne yapabilirim acilll yardım

2. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

3. Fuat Çakırcalı

hocam linkteki belgedeatc veya mtc ayarları ile ilgili birşey bulamadım siz bi bakıp yardımcı olursanız sevinirim

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

"To use the Automatic Temperature Compensation feature, connect
    and submerge the HI 7669/2W temperature probe into the sample
    as close as possible to the electrode and wait for a few seconds."

demiş. ATC özelliğini kullanmak için probu ( HI 7669/2W temperature probe dediği) bağlayıp, pH ölçülen sıvıya batırıp, olabildiğince ölçüm yapan proba (elektroda) yakın tutun diyor.

bu prob takılı değil mi? ya da böyle bir prob var mı? evvelden takılı değilken de ATC modu kullanılabilir miydi?

5. Fuat Çakırcalı

dediği HI 7669/2w diye bi prob takılı değil, daha öncede takılı değilken ATC modunu kullanıyordum. cihazda sadece sıcaklık ve ph prubu bağlı

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

eksik yazmışım, siz kullanma talimatındaki kodu ile yazdığıma bakmayın:

"HI 7669/2W Temperature Probe" dediği sıcaklık probu. onun bağlantısında sorun olabilir gibi duruyor. yeniden takıp cihazı tekrar başlatmayı denediniz mi?

7. Fuat Çakırcalı

hayır hocam şimdi deneyecem

8. Fuat Çakırcalı

hocam çok çok çok teşekkür ettim, hal oldu çok teşekkürler hocam

9. Fuat Çakırcalı

klape çok teşekkürler saolasın

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

11. Fuat Çakırcalı

ph metre yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Nükleer tesisin iki metre yakınında balık tutulacak

Mersin'e yapılacak Akkuyu Nükleer Santrali'nin 20 milyar dolar büyüklüğünde bir yatırım olduğunu belirten Çağlayan, santralin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise net bir bilgisinin olamadığını kaydetti. Çağlayan, santral tamamlandığında, iki metre yakınında balık tutulacak kadar zararsız bir tesis olacağının altını da çizdi. Sekiz buçuk yıldır bu ülke için, Türk halkı için ellerinden gelenin...
  2. 25 Metre Yükseklik

Mesleğimin dördüncü yılında bir sunta fabrikasında çalışmaya başladım. Makine Mühendisi olarak Makine Bakım bölümünün başına getirilmiştim. Çalıştığım ustabaşı ve işçiler kadın mühendisle çalışmaya alışıklardı.Benden öncede başka kadın mühendis arkadaşım aynı görevi yapmış, küçük sorunlar yaşamakla birlikte, uyumlu çalıştıklarını söylemişti. Aylar birbirini kovalamaya başladı. Ben...
  3. Geri dönüşüm metre

Hiç vaktim yok... İş yerinde bir yüzü dolan kağıtları yerimden kalkıp kağıt dönüşüm kutusuna atamayacağım şimdi...Hiç vaktim yok... Evdeki metal kutu, plastik, kağıt ne varsa aynı çöpe gidecek doğal olarak. Bir de onlarla mı uğraşıcağım.’ derken, bu sırada çöpe attığım bu naylon poşetler en az 400 yıl en çok 1000 yıl boyunca doğada kalacak... Yani benim çöpe attığım her torba torunum torununun...
  4. Konya ovası projesi; mavi tünel’de 7 bin 290 metre tamamlandı!

[COLOR=#504945][COLOR=#504945] [COLOR=#504945] KONYA’nın 100 yüz yıllık rüyası olan ve ovanın susuzluğuna çare olacak Konya Ovası Projesi kapsamında yapımı devam eden Mavi Tünel Projesi hızla ilerliyor. 4.2 metre çapında, 17 bin metre uzunluğunda olacak, yerin 300 metre altında inşa edilen tünelde şu ana kadar 7 bin 290 metreye ulaşıldı. [COLOR=#504945]Göksu Nehri üzerinde yapımı devam eden...
  5. Yardım :(

Hava kirliliği ölçüm yöntemleri dersim için verilen bir ödevi araştırıyorum. Konu 'Hava kirliliğinde qA ve qC nin önemi'. Bu konuda yaptığım araştırmalarda qA'nın hava kalitesi olduğunu qC'nin hava kontrol olduğunu buldum. Fakat bunlarla ilgili nasıl bir rapor yazacağım nelerden bahsetmem gerektiği konusunda hiç bir bilgim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür...