• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Piston akımlı ve azot giderimi

Mustafa Bolat

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar baya bir araştırma yaptım,ben birçok bilgi buldum ve şu anda tam bir bilgi karışıklığı yaşıyorum,benim bulmak istediğim Giriş TKN; 177.5 mg/l Giriş COD ; 35000 mg/l, Debi 595 m^3/gün, şimdi benim öğrenmek istediğim çıkış TKN değerini nasıl buluru piston akımlı reaktörde, ikinci hoş güzel bulduk TKN değerini ve burada oksijen ihtiyacını nasıl buluruz , eyvallah hem tkn hem oksijeni bulduk peki bu sistemin kullanılacağı piston akımlı reaktörün uzunluk/genişlik/yüksekliğini nasıl buluruz,birde hidrolik alıkonma süresini nasıl buluruz, birde bu oksijen hesabındaki (f = BOI5’den BOIL’ye dönüşüm faktörü dediği)nedir ?
ya da elinde bu tip çözümlü örnek olan varsa paylaşabilirmi ?
şimdiden teşekkürler