• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Piyasaya süren

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
arkadaşlar herkese kolay gelsin. firmada gdt ve tat'a sahip ve bize çuval ve kılıf geliyor ve biz bunları kırma makinesinden geçir,yoruz. şimdi benim piyasaya süren beyanı yapmam lazım mı?

piyasaya sürdüğün bir ürün yoksa bence beyana gerek yok. ancak ilgili atıklardan granül vb. ürün üretilip ambalajlanarak satılıyorsa, bu ürünlerin ambalajından dolayı piyasaya süren konumunda olursun ve bildirim yapman gerekir .

@Hakan Aydın
granülü biz sadece büyük çuvallara dolduruyoruz o kadar. benim bildiğim granülcüler hammaddeci olarak biliyorum. biz ambalajlama yapmıyoruz. çuvallara doldurduğumuz için gerek yoktur doğru mu?

çuvallarda ambalaj değil mi? bence bunları çuvallayarak satıyorsan, bu çuvallardan dolayı piyasaya süren olarak bildirim yapman gerekir diye düşünüyorum.

@Hakan Aydın
ambalaj ama şimdi benim bildiklerimi söyleyeyim granül kasa veya sandalye vb üreten firmalara satılır ve onlarda ambalajlayıp satarlar ve piyasaya süren diye geçer. Ben bugune kadar piyasaya süren bildirimi yapmadım ve çevremde de duymadım.

Ambalaj: Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış Ek-1’ de yer alan Ambalaj Tanımına İlişkin Açıklayıcı Örneklerde belirtilenler ile geri dönüşsüz olanlar da dâhil tüm ürünleri,

yönetmelikte ambalajın tanımı yukarıdaki gibi geçiyor. bu tanıma göre durumunuzu yorumlamak gerekiyor sanırım. ben sadece düşüncemi söyledim. sonuçta kararı verecek olan yine sizsiniz. iyi çalışmalar dilerim.

@Hakan Aydın
yönetmelikte dediğiniz gibi geçiyor. sizin söylediklerinizde doğru ama buna iyice kafa yormak gerekir olmadı il çevre ile görüşeceğim. olumlu olumsuz sizide bilgilendirirm. herşey için çok teşekkür ederim.