Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Piyasaya süren

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Olgaç Sürmelihindi tarafından paylaşıldı.

1. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

arkadaşlar herkese kolay gelsin. firmada gdt ve tat'a sahip ve bize çuval ve kılıf geliyor ve biz bunları kırma makinesinden geçir,yoruz. şimdi benim piyasaya süren beyanı yapmam lazım mı?

2. Hakan Aydın

Hakan Aydın CMNet Üyesi

piyasaya sürdüğün bir ürün yoksa bence beyana gerek yok. ancak ilgili atıklardan granül vb. ürün üretilip ambalajlanarak satılıyorsa, bu ürünlerin ambalajından dolayı piyasaya süren konumunda olursun ve bildirim yapman gerekir .

3. Olgaç Sürmelihindi

granülü biz sadece büyük çuvallara dolduruyoruz o kadar. benim bildiğim granülcüler hammaddeci olarak biliyorum. biz ambalajlama yapmıyoruz. çuvallara doldurduğumuz için gerek yoktur doğru mu?

4. Hakan Aydın

Hakan Aydın CMNet Üyesi

çuvallarda ambalaj değil mi? bence bunları çuvallayarak satıyorsan, bu çuvallardan dolayı piyasaya süren olarak bildirim yapman gerekir diye düşünüyorum.

5. Olgaç Sürmelihindi

ambalaj ama şimdi benim bildiklerimi söyleyeyim granül kasa veya sandalye vb üreten firmalara satılır ve onlarda ambalajlayıp satarlar ve piyasaya süren diye geçer. Ben bugune kadar piyasaya süren bildirimi yapmadım ve çevremde de duymadım.

6. Hakan Aydın

Hakan Aydın CMNet Üyesi

Ambalaj: Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış Ek-1’ de yer alan Ambalaj Tanımına İlişkin Açıklayıcı Örneklerde belirtilenler ile geri dönüşsüz olanlar da dâhil tüm ürünleri,

yönetmelikte ambalajın tanımı yukarıdaki gibi geçiyor. bu tanıma göre durumunuzu yorumlamak gerekiyor sanırım. ben sadece düşüncemi söyledim. sonuçta kararı verecek olan yine sizsiniz. iyi çalışmalar dilerim.

7. Olgaç Sürmelihindi

yönetmelikte dediğiniz gibi geçiyor. sizin söylediklerinizde doğru ama buna iyice kafa yormak gerekir olmadı il çevre ile görüşeceğim. olumlu olumsuz sizide bilgilendirirm. herşey için çok teşekkür ederim.

Piyasaya süren konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Piyasaya süren kuruluşlar ile sözleşme

Arkadaşlar herkese merhaba, Elinde lisanslı TAT tesisleri ile piyasa süren kuruluşlar arasında yapılan sözleşme örneği olan arkadaşlar varsa paylaşabilir misiniz? iyi çalışmalar herkese....
  2. Ambalaj atıkları piyasaya süren

Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğine göre Piyasaya süren konumundaki bir firma satışlarını yurtışına (büyük bir kısmı) gerçekleştiriyorsa, geri toplatmakla ilgili yükümlülüğünü yerine getirirken sadece yurt içine yapmış olduğu miktarla mı işlem yapar ? yoksa hem yurt içi hemde yurt dışı toplamı ile mi ?
  3. Piyasaya süren ambalaj hk.

bildirimler için son gün yarın değil mi ?sistem açılmıyorda
  4. Piyasaya süren firma

Öncelikle iyi forumlar, foruma yeni katıldım ufak bir araştırma yaptım ama aradığım şeye ulaşamadım. Konuya girim, piyasaya müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda promosyonel ambalaj süren firmayız, marka ürünümüz var bunun için ambalaj atıklarına giriş yapmak ve çevko belgesi almak istiyoruz. Nereden başlayacağımızı net olarak bilmiyoruz, Beni yönlendirirseniz sevinirim, Selamlar.
  5. Piyasaya süren

benim sorum bir mobilya firması üretim yapıyor ve bu ürünleri ambalajlı olarak başka bir firmaya satışını yapıyorsa bu üretimi yapan firmada piyasaya süren konumunda mı oluyor