Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Piyasaya süren

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında alya tarafından paylaşıldı.

1. alya

alya CMNet Üyesi

benim sorum bir mobilya firması üretim yapıyor ve bu ürünleri ambalajlı olarak başka bir firmaya satışını yapıyorsa bu üretimi yapan firmada piyasaya süren konumunda mı oluyor

2. alya

alya CMNet Üyesi

bu ürünleri alan firma bu ürünlerine başka bir ambalajlama yapmadan satışını yapıyor bu iki firma da piyasaya süren mi oluyor

3. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

konuyu söyle özetleyeyim.
    üretici satıcı için iş yapıyor ise üretici tedarikçi olarak kabul edilmektedir. EK-6
    üreticiden almış olduğu ambalajlı malzemeyi üzerine ek ambalaj eklesin veya eklemesin ürünü piyasaya süren piyasaya süren olarak tanımlanmaktadır.EK-5
    UMARIM açıklayıcı olmuştur.

4. Nefin

Nefin Misafir

Anladığım kadarıyla ilk firmanız ikinci firma için fason üretim yapıyor. Bu durumda ilk firmanız tedarikçi, ikincisi ise piyasaya sürendir.

5. Mahmut Cimşit

evvvet

6. Nefin

Nefin Misafir

Benden hızlı davranmışsınız :) Sizin cevabınızı görmeden yazdım bende, cevabınızı görseydim takrar yazmazdım. Suçlu internet :hhhhhh:

7. Mahmut Cimşit

NO prob

8. alya

alya CMNet Üyesi

teşekkürler.üreten firma sadece o firma için üretim yapmıyor sadece üretip ambalajlı olarak satısını yapıyor
    bu durumda yine tedarikçi mi oluyor

Piyasaya süren konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Piyasaya süren kuruluşlar ile sözleşme

Arkadaşlar herkese merhaba, Elinde lisanslı TAT tesisleri ile piyasa süren kuruluşlar arasında yapılan sözleşme örneği olan arkadaşlar varsa paylaşabilir misiniz? iyi çalışmalar herkese....
  2. Ambalaj atıkları piyasaya süren

Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğine göre Piyasaya süren konumundaki bir firma satışlarını yurtışına (büyük bir kısmı) gerçekleştiriyorsa, geri toplatmakla ilgili yükümlülüğünü yerine getirirken sadece yurt içine yapmış olduğu miktarla mı işlem yapar ? yoksa hem yurt içi hemde yurt dışı toplamı ile mi ?
  3. Piyasaya süren ambalaj hk.

bildirimler için son gün yarın değil mi ?sistem açılmıyorda
  4. Piyasaya süren firma

Öncelikle iyi forumlar, foruma yeni katıldım ufak bir araştırma yaptım ama aradığım şeye ulaşamadım. Konuya girim, piyasaya müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda promosyonel ambalaj süren firmayız, marka ürünümüz var bunun için ambalaj atıklarına giriş yapmak ve çevko belgesi almak istiyoruz. Nereden başlayacağımızı net olarak bilmiyoruz, Beni yönlendirirseniz sevinirim, Selamlar.
  5. Piyasaya süren

arkadaşlar herkese kolay gelsin. firmada gdt ve tat'a sahip ve bize çuval ve kılıf geliyor ve biz bunları kırma makinesinden geçir,yoruz. şimdi benim piyasaya süren beyanı yapmam lazım mı?