Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plakalı seperatör

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Kadriye Onuralmış tarafından paylaşıldı.

1. Kadriye Onuralmış

Kadriye Onuralmış CMNet Üyesi

merhaba plakalı seperatör tasarımı hakkında bişeyler bulabilecek olabilen var mı? çok aradım ama bulamadım bana yardımcı olabilir misiniz?

2. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Çok Spesifik Bir Tanım Olmuş Nerede Ne İçin Kullanacaksınız benim Bildiğim Farklı Amaçlar İçin Kullanılan 20 nin Üzerinde Çeşidi var hepsininde Tasarımı Farklı...

3. Kadriye Onuralmış

Yapay sulak alanda ızgara olarak kullanılacak.duba şeklinde gölet üzerine bağlanılanacak.süzülen su diğer gölete aktarılacak. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Kaba ızgara görevi görecek

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tam olarak seperatörün görevi ne olacak iki gölet arasında katı atıkları mı tutacak? Yoksa yağ ayrıştırıcı şeklindemi yada gaz ? örneğin şu tarz bişeymi? Gerçi yüzeyde dubalarla demişsiniz ama fikir açısından soruyorum.

Parallel_Plate_Separator.png

5. Kadriye Onuralmış

büyük partiküllerin diğer gölete geçmesini engellemek için kullanacağız. İri katı atıklar için yani.yağ veya gaz ayırıcı olarak kullanmayacağız. böyle bir seperatör tasarımı istiyorum ama hiç bi kaynakta bulamadım.ingilizce kaynak da olabilir.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tüm bu anlattıklarınızdan anladığım şu :)

bks.jpg

7. Kadriye Onuralmış

:):) çok teşekkür ederim peki böyle bir ızgaranın tasarımı var mı elinizde

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yanlız bu plakalı separatör değil. Plakalı separatörün sizin dediğiniz şekilde kullanımı ilk resimde verdiğim. Bu ''Atık bariyeri'' tasarımıda şu şekilde.

b4.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Boy:20–25–30 m lik parçalar halinde
    En:80–90–100–110 mm
    Gerdirme Sacı:Krom Nikel Saç
    Şamandıra:Polietilen 464 (dış) Poliüretan Doldu ( iç )
    Bariyer:1–2–3–4 kat kort bezi
    Ağırlık Malzemesi:Kurşun
    Bağlantı Yeri:Alışımlı Alüminyum
    Kullanılan Cıvata ve Somunlar:304 Kalite Paslanmaz

Ama mantıklı bir açıdan baktımda hem ayırıcı ( separatör) hemde plakalı :DOda ayrı bi konu tabi :D:D:D