Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik geçiş ürünü

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Elmas Maden tarafından paylaşıldı.

1. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

plastik granül ürünleri fabrikasından çıkan geçiş atığım oluşmaktadır. kocaeli ilinde bu atığı alabilecek yer varmıdır, yönlendirirmisniz??

2. Çağla Sağlam

Çağla Sağlam CMNet Üyesi

Didem Hanım ben detayları öğrenebilir miyim? Firmamızın ilgileneceğini düşünüyorum.

3. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

granül üretimi yapan fabrikamızdan bir üründen diğer ürün üretimine geçerken ara malzeme dediğimiz karışık plastik granül çıkmakta. şuanda 3-4 ton elimizde mevcut ancak aylık ortalama 500 kg çıkmaktadır. resmini çekip onuda atarım size

4. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

şu şekildedir atığım

IMG_0526.JPG

IMG_0527.JPG

5. Ahmed Arif Çelik

Ahmed Arif Çelik CMNet Üyesi

Didem Hanım granül üretimi sonucu oluşan artık yani diğer bir deyişle takozu hammade üreticisi değilde bir el önce üretici olan kırmacılar denilen büyük parçaları istenilen parçacıklara çeviren sanayi kuruluşları bulunmak.Granül üretimi sonuncda oluşan havalı granürü ise elinizde mevcut olan ağrumel makinesi adı verilen ısıtıcı veya nem alıcıda tekrar ısıtarak geri dönüştürerek granül haline getirebilrsiniz.

ayrıca göndermiş olduğunuz resimlerden anladığım kadarıyla moblen ve eltex adı verilen malzemeler iç içe koyulmuş bunalr malınızın kalitesini düşürebilir ve oluşan artığınızı kendinz kullanabilirsiniz örneğin siyah moblende kurutma işleminde karıştırark ısıtıp granül makinesinde geri dönüştürebilirsiniz.

6. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

elde etmiş oldugunuz takoz atıklarını kırabiliyorsunuz anladıgım kadarıyla. üretimde kullanamıyorsanız aslan çimentoya gönderebilirsiniz. ancak düşük kalitedeki kalsitli siyah ürüenlerde kullanmanızı önerebilirim.

Plastik geçiş ürünü konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Plastik....

Sizce kullanılan plastik poşetler , kullanıldıktan sonra nereye gidiyorlar.... Eğer dünya şimdilerde bir plastik çöplüğüne dönüşmediyse henüz bunun sebebi denizlerin altının çöplük olarak kullanılmasıdır.... Her sene denizlere açılan gemilerle yılda 3.700.000 plastik denizlere dökülmektedir... Ham maddesi benzin olan plastik ise zamanla güneşin etkisiyle bileşenlerine ayrılarak sularımızı,...
  2. Aerobik arıtmadan anaerobik arıtmaya geçiş

Mevcut olan bir uzun havalandırmalı aktif çamur prensibine göre çalışan biyolojik tesis,anaerobik yapılırsa ne olur?Mantıklımıdır?Tabii bunlardan önce kirlilik yükünün bilinmesi gerekiyor,nasıl hesaplayabilirim?Kirlilik yükünün 3000 gibi bir değerde olması gerektiğini ancak bu şekilde verim alınabileceğini duymuştum.Hesaplamalarla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Yatay geçiş yapmak isteyenlere ufak bir yazı

Üniversitelerin Yatay Geçiş olanakları hayatınızı değiştirebilir... Lise yıllarında üniversiteye kapak attım mı sonra rahatım düşüncesi, sonrasında ya varya bir yatay geçiş yada dikey geçiş yapsam rahatım düşüncesine döner; sonrasında ise bu kısır döngü hayatın cilvesi olarak aynı umutları bize aşılamaya devam eder. Ben de Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde okurken hatta orayı yazarken...
  4. 9001:2000'den 9001:2008'e geçiş

ISO 9001:2008 versiyonunun 9001:2000 versiyonundan farklılıklarını içeren bir sunum.
  5. Yüksek lisans ile b sınıfı belgeye geçiş

b) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi; 1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara, 2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği...