Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik geri dönüşüm tesisleri atık kodları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Gülnur tarafından paylaşıldı.

 1. Gülnur

  Gülnur CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar plastik ambalaj atıgı geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum. GFB de ki atık kodumuz 15 01 02(plastik ambalaj) biz bu kod dışında başka hangi kodları alabiliriz bunun için ne yapmalıyız. şimdiden teşekkürler.
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  öncelikle sizin tesisiniz ambalaj atığı gere kazanım tesisidir. 15 01 02 sadece ambalaj atığı alabilirsiniz. bunlarıda ancak TAT tesislerinden alabilirsiniz. 12 01 05 ile almak isterseniz. izin lisans belgenizi yenilemeniz gerekmektedir.
   
 3. Tuğçe Özcan

  Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

  Tehlikesiz Atık Geri Kazanım: 200139 Plastikler
  Ambalaj Atığı Geri Kazanım:150102 Plastik ambalaj
  tesisimizin GFB Başvurusunda D ve R kodlarını bilen yardımcı olabilir mi ? Neye göre belirliyoruz bu kodları :confused:
   
 4. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  tuğçe bunu bir incele
   

  Ekli Dosyalar:

  Tuğçe Özcan bunu beğendi.
 5. Tuğçe Özcan

  Tuğçe Özcan CMNet Üyesi

  Bu Tehlikeli atıklar için diyor ama?:kötü:
   
 6. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  sen alt baslıklara bak plastikler içinde var.
   
  Tuğçe Özcan bunu beğendi.
 7. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  Tehlikesiz Plastik atıklar için dünya kadar kod yazabilirsiniz en önemlisi 12 01 05 tir. bunların dışındaki kodlar ile iş yapamazsınız.
   
Plastik geri dönüşüm tesisleri atık kodları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. plastik ambalaj atığı geri dönüşüm

  plastik ambalaj atığı geri dönüşümü hakkında bilgi verebilecek birileri varmı ? özellikle polietilen ürün den granür oluşumu hakkında ?
 2. Atık Cam Geri Dönüşüm ve Toplama, Ayırma Tesisleri

  Merhaba, Firmamızda uzun süredir camları ayrı olarak topluyoruz; ancak verebileceğim lisanslı firma bulamıyorum. Bir tane buldum ancak 2 ton kadar biriktirin öyle alabiliriz diyor.!! Belediye de diğer ambalaj atıklarını alıyor; ancak camları almıyor.. İstanbul Avrupa yakasında teslim edebileceğim firma konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şirketinde camları ayrı toplayan ve lisanslı firmaya...
 3. Plastik Geri Dönüşüm

  Merhabalar, Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri döünüşüm için başvuruda bulundum ve GFB mi aldım. Nihai lisans için bazı belgeler istenmekte. Bunlar; 1)Emisyon ölçüm raporu 2)Teknik uygunluk raporu (tehlikesiz atık) 3)Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi benim burada sormak istediğim 1)Emisyon raporu bizim için gerekli mi?...
 4. Plastik Geri Dönüşüm

  • Ambalaj Atığı Geri Dönüşüm Tesisleri: Geri dönüşüm sonucunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi. Ambalaj atıklarının geri dönüşümü sonucunda elde edilen ürünün satıldığı yerlerden “spesifikasyonlara ve alım kriterlerine uygundur” şeklinde alınan yazılar ile elde edilen ürünün analiz sonuçlarının değerlendirilmesi. Bu analizler nerede yapılır....
 5. Plastik geri dönüşüm çöplerin bertarafı

  plastik geri dönüşüm tesisinde oluşan büyük kısmı plastik içerikli çöplerin bertarafı nasıl yapılıyor? belediyeye mi veriliyor yoksa tehlikeli atık diye izaydaş a mı göndermek gerekir?