Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik geri dönüşümde yıkama suyu arıtma sorunu!

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Samet Kalyoncu tarafından paylaşıldı.

1. Samet Kalyoncu

Samet Kalyoncu CMNet Üyesi

arkadaşlar, plastik yıkama suyuyla birlikte çıkan plastik tozlarını ayrılması için önerebileceğiniz bir sistem var mı? toz boyutu çok küçük olduğu için ızgaraların çabuk tıkanmasına sebep oluyor.

2. Serhat Tanyeri

Serhat Tanyeri CMNet Üyesi

Separatör veya Dekantör kullanabilirsiniz...

Samet Kalyoncu bunu beğendi.
Plastik geri dönüşümde yıkama suyu arıtma sorunu! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj geri dönüşümde hastane atıklarıyla ilgili

merhabalar; ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum ve hastane atıklarınıda (tıbbiatık sınıfı dışında olanları)toplamasını yapıyoruz. hastane atıklarından çıkan flokanlar tıbbi atık sınıfına mı giriyor ben girmiyor diye biliyorum ama emin olamadım bilen arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim. iyi çalışmalar
  2. Metal yıkama suyu

metal profilleri yağ sökücü ve pas giderici kimyasallarla yıkama işlemi yapıyoruz. burdan 3 günde bir 500 lt atıksu çıkıyor. kimyasal arıtma tesisi kurmak bu kadar su için mantıklı gelmedi. bulunduğumuz bölgede belediyenin arıtması biyolojik arıtma. Orası kabul etmiyor. Nasıl çözebilirim bu durumu?
  3. Geri Dönüşümde Büyük Kazanım

Küçükçekmece Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü 5 yıldan beri başarıyla yürüttüğü kağıt-karton, cam, plastik ve metal ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı olarak toplanması çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 35 bin 700 konuttan toplam 1200 ton ambalaj atığı toplayan ekipler ekonomiye büyük katkı sağlıyor Son yıllarda evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması için kamu ve...
  4. Et yıkama suyu

Arkadaşlar hayvan kesimhanelerinde et yıkama suyu fosseptik yada kanalizasyona direk verilir mi? yardımcı olur musunuz?
  5. Isveç geri dönüşümde örnek oluyor..

Geri dönüşüm, güneş enerjisi ve daha birçok sürdürülebilir uygulamada tüm ülkelerin başını çeken İsveç, şaka gibi bir sorunla karşı karşıya. Elektrik ve ısınma ihtiyaçlarının büyük kısmını çöplerden elde eden ülkede çöp bitti. Mevcut senaryoda Norveç, İsveç'e fazla çöplerini yok etmesi için para ödüyor. İsveç de üzerine para alarak elde ettiği bu çöpleri geri dönüştürerek vatandaşlarına...