• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Poliüretan malzemesinin bertarafı

KübraEyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ECOFİRM MADENCİLİK TARIM ORMAN ENERJİ MÜHENDİSLİK İNŞAAT SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
Kütahya OSB faaliyet gösteren bir firmanın Poliüretan malzemesinin bertarafı ile ilgili sıkıntısı söz konusu. Bu malzemenin içeriği; izosiyanat+polyol olup tehlikeli atık sınıfına girmemektedir. Söz konusu atığın geri dönüşümünü yapan bildiğiniz firma varmı? Ben plastik geri dönüşümü yapan yerleri aradım ancak bu ürünü almıyoruz dediler. Yardımınıza ihtiyacım var :)

Bizimde Poliüretan atıkları oluşmaktaydı. Biz 17 06 04 koduyla depolamaya gönderiyorduk. Bu kodla gönderdiğimizde atık yönetim planıyla ilgili il çevre müdürlüğünden denetime geldiklerinde her atığı kodlarıyla incelemelerine rağmen herhangi bir sorun çıkarmamışlardı.

17 li kod uygun değildir 17 li kodun açıklamasına uygun değildir. İnceleyen arkadaşlar konuya vakıf değillerdi veya üstelemek istemediler.

zaten hiyerarşide sıkıntı var.
üretici yanlış kod belirliyor
taşıyıcı sorgulamıyor
Geri kazanım veya bertaraf tesisi umursamıyor ( nasılsa alıyorum. diyor)
il çevre veya bakanlık konu ile ilgili yardımda bulunmuyor

sonra sen gider ofiste yazıcıdan çıkan kağıdı 15 02 02 olarak gönderirsin ( kağıt malzeme kartuş veya toner ile temasa geçti artık bu kontamine olmuş diye)

düzen ne zaman değişecek