Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Preanoxic Denitrification ( Ön -denitrifikasyon,Ludzack- Ettinger Prosesi ) Tasarımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mustafa Eren Sabuncu tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Eren Sabuncu

Mustafa Eren Sabuncu CMNet Üyesi

Arkadaşlar pre anoksik denitrifikasyon prosesi hakkında tasarım örneklerine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..İyi günler.

2. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

3. Mustafa Eren Sabuncu

Teşekkürler fakat bu pdf benim elimdede var modifiye ludzack ettinger prosesi değilde .... preanoxic deniftirifikasyon olan yani birleşik iki tank düşünün ve alttan belilrli bir açıklığı var kendi içinde geri devir olan... :)

4. Mustafa Eren Sabuncu

arkadaşlar bu sistemle alakalı herhangi bir bilgisi olan yokmu yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Preanoxic Denitrification ( Ön -denitrifikasyon,Ludzack- Ettinger Prosesi ) Tasarımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Nitrification and Denitrification in the Activatated Sludge Process

Chapters include: Organotrophs The Wastewater Nitrogen Cycle Nitrite Ion Accumulation Dissolved Oxygen Denitrifying Bacteria Gaseous End Products Free Molecular Oxygen The Occurrence of Denitrification [SIZE="3"][COLOR="Red"]İndir
  2. Bardenpho Prosesi

merhabalar atıksulardaki azot ve fosforun biyolojik olarak birlikte giderim prosesi olan bardenpho prosesi hakkında bilgisi olan var mı acaba? prosesin kinetikleri, özellikleri gibi bilgilere ihtiyacım var da.. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum :)
  3. Adsorpsiyon Prosesi

merhaba. adsorpsiyon prosesleri ile ilgili proje hazırlıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim =)
  4. atıksu arıtmada denitrifikasyon sorunu

tekstil endüstri atıksuyunda, karbon eksikliğinden dolayı biyolojik arıtmada sorun yaşıyoruz. sisteme karbon kaynağı olarak metanol vermeyi planlıyoruz.bunun dışında başka karbon kaynağı olarak kullanabileceğimiz maddeler nelerdir acaba.. şimdiden teşekkürler..
  5. Bardenpho Prosesi

1) Bardenpho prosesi hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan konu ile ilgili bilgi verebilirler mi? Ayrıca, döküman vb. varsa çok memnun olurum. 2) Söz konusu prosesin diğer proseslerden farkı nelerdir; avantajları ve dezavantajlarını bilen var mı? İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.