Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Preslenmiş demir talaşı hakkında

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Emine Irbaş tarafından paylaşıldı.

1. Emine Irbaş

Emine Irbaş CMNet Üyesi

Merhaba, toplama -ayırma işi yapan bir firmada çalışıyorum. Preslenmiş demir talaşı tehlikeli atık olarak mı adlandırılıyor,? atık kodu nedir? yardımcı olabilir misiniz?

2. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

Merhaba.. Günaydın.. Sanki bu kod o kapsama giriyor gibi.. 12 01 01 Demir metal çapakları ve talaşları (bu kod tehlikesiz kapsamda)

3. Emine Irbaş

Emine Irbaş CMNet Üyesi

Merhaba, günaydın, teşekkür ederim Berrak Hanım:)

4. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

12 01 20 Tehlikeli maddeler içeren öğütme parçaları ve öğütme maddeleri olarak tanımlanan atık grubunada girebilir. Bor yağı ile yani soğutma yağı ile kontamine olmuş metal talaşı ise tehlikeli atık kapsamında değerlendirilir. Atık üreticisinde uygulanan prosese bakmak gerekli.

5. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

evet Neşat Bey'e katılıyorum. prosesi de önemli. tehlikeli olanlar genelde 12 01 20 kodu ile sınıflandırılıyor. tehlikesiz ise 12 01 01

6. Emine Irbaş

Emine Irbaş CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bakanlığın atık yönetimi sayfasında paylaştığı metal sektörü adlı raporda priketlenmiş talaşın tehlikesiz sınıfa girdiğinden bahsediyor ve kodu 12 01 01 -12 01 03 dir.

Ekli Dosyalar:

A_K Özalp bunu beğendi.
Preslenmiş demir talaşı hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Demir - Çelik Endüstrisi

Demir - Çelik Endüstrisine genel bir bilgi sahibi olunması amacıyla hazırlanmış bir sunum.. Demir çelik çeşitleri, Türkiye ve Dünyadaki durumum, üretim ve diğer aşamalar sunumda mevcuttur.
  2. Demir sülfat

Merhaba arkadaşlar, Biyolojik bir arıtma tesisinin yoğunlaştırma havuzuna bir süre demir sülfat takviyesi yapamazsam nasıl bir sonuçla karşılaşabilirim?Şu an pompa arızalı ve havuza kendim ilave etsem bir sonuç alırmıyım?
  3. metal, demir ve demir dışı hurda alınacak izinler ve izlenecek yol nedir?

Atık yönetimi genel esasları yönetmeliğinde bu maddelere giren bir tesis için alınacak izin ve lisanslar nelerdir? 12 METALLERİN VE PLASTİKLERİN FİZİKİ VE MEKANİK YÜZEY İŞLEMLERİNDEN VE ŞEKİLLENDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN ATIKLAR 12 01 Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar 12 01 01 Demir metal çapakları ve talaşları...
  4. Kontamine olmuş metal talaşı...

arkadaşlar kolay gelsin, bor yağı ile yani soğutma yağı ile kontamine olmuş metal talaşı tehlikeli atık kapsamında mı değerlendiriliyor. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  5. Metal talaşı atıkları hakk.

Merhabalar, Delme, tornalama gibi işlem yapılacak parçaların üzerine; soğutma ve yağlama amaçlı bor yağı / su oranı % 8 olan karışım verilmektedir. Çıkan talaşlar bu karışımla kontemine olmaktadır. Karışımın yağ oranı düşük olması nedeniyle, atığın tehlikesiz sınıfına girme olasılığı varmıdır?