• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Preslenmiş demir talaşı hakkında

Emine Irbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-----
Merhaba, toplama -ayırma işi yapan bir firmada çalışıyorum. Preslenmiş demir talaşı tehlikeli atık olarak mı adlandırılıyor,? atık kodu nedir? yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba.. Günaydın.. Sanki bu kod o kapsama giriyor gibi.. 12 01 01 Demir metal çapakları ve talaşları (bu kod tehlikesiz kapsamda)

12 01 20 Tehlikeli maddeler içeren öğütme parçaları ve öğütme maddeleri olarak tanımlanan atık grubunada girebilir. Bor yağı ile yani soğutma yağı ile kontamine olmuş metal talaşı ise tehlikeli atık kapsamında değerlendirilir. Atık üreticisinde uygulanan prosese bakmak gerekli.

evet Neşat Bey'e katılıyorum. prosesi de önemli. tehlikeli olanlar genelde 12 01 20 kodu ile sınıflandırılıyor. tehlikesiz ise 12 01 01

Merhaba arkadaşlar, yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bakanlığın atık yönetimi sayfasında paylaştığı metal sektörü adlı raporda priketlenmiş talaşın tehlikesiz sınıfa girdiğinden bahsediyor ve kodu 12 01 01 -12 01 03 dir.

Ekli dosyalar

• Metal Sektoru.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 23