Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proje tanıtım dosyası başvuru

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  Ek 2 projesi için ptd başvurusu yapılacak bunun için ilk işlem basamağı nedir acaba? ilk olarak dilekçe ile başvuru yapılmıyor mu? ilk olarak proje bedeli mi bakanlık hesabına yatırılması gerekiyor?
  teşekkürler
   
 2. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Merhaba;

  Öncelikle, 25.11.2014 tarihinde yayımlanan ÇED Yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim,

  Böyle bir başvuruyu ÇED kapsam dışı gibi kendiniz yapamazsınız, bir ÇED yeterliliğine sahip firma ile anlaşarak yapmanız gerekecektir.
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  @Erkan Karakaya yazdığım bayağı yanlış anlaşılmış, kendimiz yapmayacağız zaten başvuruyu tabiiki ÇED yönetmeliğine de herkes kadar hakimim burada mevzuat bilgisi olarak değil işleyiş olarak proje bedeli olan .....tl yatırılarak mı başvuru yapılıyor idi. mali açıdan hazırlıklı olmak için. Başvuruyu tabiiki yeterlilik sahibi firma yapacak.
   
 4. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Yazdığınızdan anlaşıldığı gibi hazırlatılacak gibi birşey yazmadığından bunu size ileteyim istedim.

  ÇED firması sizi yönlendirecektir, bu konuda rahat olun ama işleyiş olarak size yardımcı olması açısından, rapordaki proje bedelinizi biliyorsanız şimdiden proje bedeli için bakanlığa ücretinizi yatırın firma istemeden siz onlara gönderin.
   
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  teşekkür ederim, firmanın bana verdiği bilgide ilk olarak proje bedelinin yatırılması gibi bir durum oldu ama sonra çözdük, rapor hazırlandıktan sonra sisteme makbuz ve dosya aynı anda yükleniliyormuş. işleyiş bu şekildeymiş.