Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proje yönetimi yüksek lisansı

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında malperalp tarafından paylaşıldı.

1. malperalp

malperalp CMNet Üyesi

Değerli büyüklerim ve meslektaşlarım,

Yeni mezun bir çevre mühendisiyim, kısmet olursa Avustralyada PMI akreditesine sahip bir eğitim kuluşunda Project Management yüksek lisansı yapmayı planlıyorum. Sizlerden kariyer planlamam için fikirlerinizi rica edicem. Kafam bir hayli karşık desteğinizi bekliyorum.

2. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Proje yönetimi üzerine yüksek lisans yapmadan öncesinde CAPM sertifikasına başvur bence yüksek lisansını yapsanda yapmasanda. ve sonrasında yeterli kriteri sağladığında PMP lik için başvur. PMI akreditisinde proje yöetimi yüksek lisans ı yapsan bile PMP olman için PMP kriterlerini sağlayıp sınava girmek zorundasın diye biliyorum ben. Kariyer planlamanı ise uzun vadeli olarak oluşturmalısın çünkü proje yöneticiliği kısa vadede oluşmuyor. zaten PMP sertifikasını aldıktan sonra başlıyor herşey ve teori öğrendiklerini ne kadar pratiğe dökebiliyorsan o kadar iyi olabiliyorsun.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  3. PEM Proje Yönetimi

PEM Proje Yönetimi CMNet Üyesi

http://www.projeegitimmerkezi.com/e...ka-programi-ve-pmp-sertifikasi-egitimi-60-pdu

PMI Akredite bir organizasyon.

4. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

3-4 yıl sektörde deneyim kazanıp bu alanda yüksek lisans yapsanız nasıl da güzel olurdu! Deyim yerinde ise işin mutfağından başlayıp yani temelinizi iyi atıp üstüne bu tarz eğitimler katmanız muazzam olurdu. Yine de siz bilirsiniz bu eğitim de size çok şey katacaktır eminim. Başarılar dilerim.

5. malperalp

malperalp CMNet Üyesi

6. malperalp

malperalp CMNet Üyesi

"keşke dediğiniz gibi yeni mezun birini dikkate alan bir firma çıksada bizde önce tecrübe edinip sonra yüksek eğitimle devam ettirebilsek. ancak iş veren tarafından sizin sahip olduğunuz idealler pekte kabul görmüyor. yani yeni mezun olarak, iyi bir network ağınız yok ise yani eş dost fakan filan, iş bulmanız bir hayli zor. bu nedenle dil eğitimi + yüksek lisans programını tercih ettim. dilerim türkiyeye döndüğümde bu alanda çalışabileceğim bir kurumda iş bulabilirim. cevabınız ve iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim.

7. malperalp

malperalp CMNet Üyesi

cevabınız için teşekkür ederim. düşünceniz çok değerli benim için. şuan için size bahsettiğim gibi bir yüksek lisans programına kaydımı yaptım. bu eğitime önümüzdeki sene başlayacağım. bir yıllık süreç içerisinde avustralya'da bahsettiğiniz düzeyde başlangıç eğitimlerinide almayı düşünüyorum. yinede başka katkılarınız olursa dinlemek için kulaklarımı diktim :)

8. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Proje yönetiminde zaten en önemli olan nokta bunu sertifikalandırdıktan sonrasında pratiğe dökebilmek ve pratik bilgi birikiminin kaliteli olması. 1 yıllık süreç içerisinde capm sertikası alıp bu sertifika ile proje lerde çalışıp bilgi birikimi sağlayabilir ve sonrasında yüksek lisans bitimi + 3 yıl proje deneyimi ile pmp sertifikasına başvurabilirsin. tüm bunlar sende +10 puan olarak görünecek ve senin iş başvurmana gerek bile kalmayacak. ;)

Proje yönetimi yüksek lisansı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mesleki Söyleşi: “Altyapı Proje Yönetimi”‏

18 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “ALTYAPI PROJE YÖNETİMİ” konulu mesleki söyleşi ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir. Saygılarımızla, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Söyleşi Adı: Altyapı Proje Yönetimi Söyleşinin Verileceği Tarih: 18 Kasım 2011 Cuma Saat: 19:30 -21:30 Söyleşinin Verileceği Yer: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası...
  2. TAT Lisansı

Tat lisansı almak isteyen tesisler için belirli bir minimum m2 gerekiyor mu ? Ve bu alan her faaliyete göre değişiyor mu yani metal tat ise 500 m2 kağıt-karton tat ise 1000 m2 kare gibi spesifik minimum değerler var mı yoksa her tat tesisi ürün farketmeden şu kadar m2 olmalıdır diye mi geçiyor? Bu bilgiye bi türlü ulaşamıyorum. Yardımcı olursanız sewcinirim. Teşekkürler...
  3. ÖTA lisansı H.K

ÖTA lisansı almaya çalışmaktayım ama nerden ve nasıl müracat edileceği konusunda ve tesisin plan ve projesi hakkında bir bilgiye ulaşamamaktayım,,,2007 yılından bu güne kadar Tır,kamyon,kamyonet,iş makinaları (çıkmacı) hurdacısıyız. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI NA uygun olarak yapmak istiyoruz .2011 4 ayında şirketleşdik,, Lider geri dönüşüm ve kazanım loj. san. dış.tiç.ltd.şti 0 216 661...
  4. Çevre Mühendisliğinde Proje çizmek ve Proje okumak

İyi Günler Bizim bölüm ile ilgili iş başvurularında da bu tür bir ibare var [FONT=inherit]* Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun, [FONT=inherit]* Proje çizen ve Proje okuyabilen, [FONT=inherit]* İyi Derecede İngilizce bilen, .. bu tam olarak nasıl bir şey diye bu konu hakkında bilgisi olan, Çevre Mühendisi olarak çalışan buradakilere sormak istiyorum yani proje okumadan kast autoCAD...