Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Project Management Professional

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında Ceyda Kazancioglu tarafından paylaşıldı.

 1. Ceyda Kazancioglu

  Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar....
  PMP yani Project Management Professional sınavı ve eğitimleri hakkında ve nasıl bir yol izlenmesine dair bilgisi olan arkadaşlar var mı?
  Evet internette yeterli döküman mevcut ama koşulları ve nasıl bir yol izlenmesine dair çok fazla bilgi bulamadım. PMP olan bir arkadaş cevaplarsa sanırım çok daha yardımcı olur :) ama tabi ki bu konuda yardımcı olacak herkese de teşekkür ederim.
   
 2. Cemil Aykut

  Cemil Aykut CMNet Üyesi

  Proje yönetimi  Proje yönetimi, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir.
  Projeler belirli özgün hedef ve amaçlara ulaşmak amaçlı uygulanır,. genellikle faydalı bir değişim getirmek ya da değer katmak için. Projelerin esneklik payı ile birlikte belirli başlangıç ve bitiş tarihi vardır. Projelerin geçici olması; onları kalıcı, sürekli tekrarlanan, üretim ve servis amaçlı her zamanki işletme operasyonlarından farklı yapar. Pratikte, bu iki tür sistemin yönetimi oldukça farklıdır ve farklı teknik beceriler gerektirmektedir.
  Proje yönetiminde gösterilen temel çaba, proje hedef ve amaçlarına ulaşmaya çalışırken önceden belirlenmiş proje kısıtlarının da dışına çıkmamaktadır. Tipik proje kısıtları kapsam, zaman ve bütçedir.
   
 3. Ceyda Kazancioglu

  Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

  Proje yönetimine dair bilgim var lakin bunu belgelenedirmek ve bu konu üzerinde uzmanlaşmak istiyorum. uluslararası firmalarda ben proje yöneticisiyim diye doğrudan gidemiyorsunuz. belgelenmiş deneyim istiyorlar :(
   
 4. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

 5. Cemil Aykut

  Cemil Aykut CMNet Üyesi

  Ayrıca bu hizmeti veren aşağıdaki linkten gerekli yardımı alırsın sanırım telefonlada ulaşabilirsin

  BURAYA TIKLA
   
  Ceyda Kazancioglu bunu beğendi.
Project Management Professional konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Risk assessment and management

  By Australian Goverment LEADING PRACTICE SUSTAINABLE DEVELOPMENT PROGRAM FOR THE MINING INDUSTRY You can download file from the link which is shown below.... http://rapidshare.com/files/178287767/LPSDP-RiskHandbook.pdf.html
 2. Water management

  LEADING PRACTICE SUSTAINABLE DEVELOPMENT PROGRAM FOR THE MINING INDUSTRY By Australian Goverment You can download file from the link which is shown below... http://rapidshare.com/files/178288768/LPSDP-WaterHandbook.pdf.html
 3. Waste Management in Turkey

  [SIZE="3"][COLOR="SeaGreen"]Waste Management in Turkey National Regulations and Evaluation of Implementation Results This performance audit report has been approved and submitted to the Turkish Grand National Assembly, by the decree of the General Assembly of Turkish Court of Accounts no. 5181/1 dated 12.3.2007. A u d i t T e am: Dr. H. Ömer KÖSE, Principal...
 4. Ms project

  merhaba arkadaşlar; MS projectle ilgili güzel bir doküman yeni başlayanlar için iyi bir kaynak. ms projectle ilgili sorularınız olursa çözüm ararız. iyi çalışmalar.
 5. Joule project

  arkadaşlar joule project hakkında bilgisi olan var mı? yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...