Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Proses Bacası

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında pinarodabasi tarafından paylaşıldı.

 1. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Tekstil firması konfeksiyon bölümüne ait ütü bölümü havalandırma bacası ve leke çıkarma bölümü havalandırma bacası proses bacası olarak mı değerlendirilir?
   
 2. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  Bildiğim kadarıyla emiş yapan her türlü baca proses bacası olarak değerlendiriliyor. ama yinede yetkililere sormanız en doğru bilgi olacağına inaniyorum:rolleyes:
   
 3. pinarodabasi

  pinarodabasi CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  teşekkür ederim.
   
 4. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  Cevap: Proses Bacası

  selamlar, Fabrika havalandırma bacası ;, atık eksoz gazlarını atmosfere atması halinde ,yönetmenlik gereği proses bacası olarak değerlendirilir.
  sanayiden kaynaklı hava kalitesini koruma yönetmenliği içinde ;bu tip ortam havası artım sistemlerinde atmosfere atılan atık gazların emisyonlarının yapılarak (koku-toz-gaz )alt ve üst sınır değerlerine göre belirlendikten sonra. gerekirse filitre sistemi yapılması zorunluluğu da vardır.
  yönetmelikte baca yükseklikleri ,çapları,baca şapkaları ,v.b nitelikleri belirtilmiştir. İşlerinizde başarılar.
   
Proses Bacası konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Lpg pazar ve proses araştırması

  LPG PAZAR VE PROSES ARAŞTIRMASI SUNUMU (60 slayt) http://www.upload.gen.tr/d.php/s5/7bzfhffq/LPG.rar.html
 2. Gaz yakma bacası imalatçısı ya da hazır ürün satan kimler var ?

  Anaerobik tanktan çıkan gazın yakılması için gaz yakma bacası imalatı yapan firma bilen var mı arkadaşlar?
 3. Yıkama bacası

  Yıkama bacası için hazırlanmış güzel bir görünüş. Eminim nasıl bir şey olduğu konusunda fikir verecektir. Farklı tasarımlar mutlaka vardır, alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Türkçeleştirme tarafımca yapılmıştır..
 4. Extruder Makinesinin Bacası

  Merhaba, Plastik geri dönüşüm tesisinde kullanılan extruder makinesinin üzerindeki bacanın nasıl olması gerekiyor? Bacanın standartları ve özellikleri neler olmalıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.
 5. Proses suyu arıtımı

  Arkadaşlar Merhaba, demir dışı metal üretiminden kaynaklı oluşan proses suyunun kimyasal olarak arıtımını yaptıktan sonra, bu su toz oluşumunu engellemek için sulamada kullanmak istenirse hangi parametrelere göre desarj etmemiz gerekir? İçme ve kullanma suyu standartlarına mı indirmek gerekir? Yoksa SKKY Tablo 7.1!deki parametreleri sağlamak yeterli midir?Yardımcı olursanız sevinirim...