Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Protokol

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

1. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar protokol süresi 1 yılsa hemen sözleşme yapıp yüklemek mi gerekiyor? Ayrıca yeni sözleşme imzalanıyo gibi vekaletname,sözleşme ve protokol en baştan mı hazırlanmalı?

2. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

vekaletname hizmet veren ve alan firmaların isimlerinde, yetkili kişilerinde herhangi bir değişiklik olmadıkça geçerli. Sözleşmeyi baştan yapabileceğiniz gibi yeni fiyatları vb. ek olarak da eski sözleşmeye ekleyebilirsiniz. Sorun olmaz.

3. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

yani protokol süresi dolan tesislerin sadece protoklünü yenilesek olur değil mi?

4. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

siz başka neyi yenilemeyi düşünüyorsunuz? ve protokol dediğiniz tam olarak nedir? Danışmanlık sözleşmesi mi?

5. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

çevre denetim ve danışmanlık protokolünden bahsediyorum. Sadece 1 yıllık protokol süresi doldu tesisin,sadece potoklümü yenilicem yoksa çevre dınşmnlk hizmeti sözleşmeside yenilencek mi?

6. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

arkadaşlar bilen yok mu yardıma ihtiyacım var

7. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Siz firma olarak danışmanlık hizmeti verdiğiniz tesisler ile iki ayrı sözleşme yapıyorsunuz sanırım.Bu sözleşmelerin içeriğini bilemeyeceğimizden hangisini yenilemeniz gerektiğini söylemek zor.Ancak normalde yapılan işlem şudur. Danışman firma hizmet vereceği tesisle yapacağı işi tanımlayan bir sözleşme imzalar.Bu sözleşmeyi de sisteme yükler.Süresi bittiğinde de sözleşmeyi yeniler ve sisteme yükler.

8. selam hanım size katılıyorum bizde bu şekilde yapıyoruz ve yenilediğimizin bilgisini il müdürlüğüne veriyoruz. yenilemeyincede bittiğinin bilgisini verip sistemden tesisi siliyoruz.

9. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var ki;protokol 3 ay bitmiş ve yapmamışlar.Şimdide baştan yapıyorum ancak buarada protokolü biten bazı tesislere gfb başvurusu yaptım hatta birinin gfb sini aldım.Bu durumda ne yapmam lazım..Şimdi çalıştığım yere 2 ay önce girdiğim için burayı toparlamaya çalışıyorum.Yardımcı olusanız sevinirim.

Kod:
    ÇEVRE YÜKSEK MÜHENDİSİ/ÇEVRE GÖREVLİSİ

10. Sena Ölçücü

Sena Ölçücü CMNet Üyesi

çalıştığım firmaya çevre görevlisi olarak atama yapacağım.sisteme yüklemem gereken belgeler nelerdir? protokol mü sözleşmemi .firma bünyesinde çevre mühendisi olarak çalışıyordum şimdi çevre görevlisi olmamı istediler.bu durumda işverenle protokol mü imzalayacağım sözleşmemi yapacağım ve sisteme işe giriş bildirgesi olarak onu mu yükleyeceğim.yardımcı olur musunuz?

11. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışman firma olarak izin lisan sisteminde işletme protokolü bölümünde ilk olarak sisteme protokol dosyası olarak işletme ile yapılan protokolü yüklüyoruz. ardından tesis işlemlerinde de bu işletmeye ait hizmet verilecek tesisler için belge isteniyor. sistemde ekte görüldüğü gibi vekaletname isteniyor. ama forumda bazı arkadaşlar vekaletnamenin kalktığını belirtmiş. bunla ilgili son durum nedir. bilen arkadaşlar paylaşırsa aydınlanırız. malum bakanlıktan cevap almak mümkün olmuyor.

Ekli Dosyalar:

12. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Son denetimlerde hep vekaletnameye gerek olmadığı belirtiliyor. Sözleşmenizi yükleyebilirsiniz.

13. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

@Melis Kara ama geçen hafta il çevre müdürlüğü danışmanlık için aldığımız vekaletnameyi istedi.

14. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Bakanlığın yazılı bir açıklaması yok, hep sözde kalıyor maalesef. O yüzden bir yorum yapamayacağım. İlden ile de değişiyor.

15. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Danışmanlık yaptığımız firmaların adına ÇED belgesi için İl Müdürlüğüne başvuru yaptığımızda dilekçe ekinde sunulan evraklarda vekaletname de istenmekte.. Bu sebepten yazılı bir açıklama olmadıkça vekaletname yapılmaya devam edilmesi daha doğru olacak gibi..

Protokol konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Protokol örneği olan varmı arkadaşlar... ACİL

ben atık toplama ayrıştırma ve geri kazanım faaliyeti yapan bir firmadayım geçici faaliyet belgesi için evraklarımı hazırladım bir tek atıksu muaf yazısı kaldı onun içinde bir belediye ile atıksuyumu arıtma tesisilerine verdiğime dair bir protokol imzalamamız gerekiyor bununla ilgili bir çalışma yapan arkadaşlarımız bana bir örnek gönderir yada yapımı hakkında bilgi verebilirse sevinirim...
  2. Çevre Danışmanlık Firmaları - Protokol İşlemleri Problemi

Merhaba Arkadaşlar, Çevre Danışmanlık firması olarak aşağıda belirttiğim şekilde bir problem ile karşı karşıyayız. Böyle bir durumu yaşayan ve gözlemleyen arkadaşlarımız varsa yorumlarını beklemekteyiz. Hepimiz bilmekteyiz ki yeni E-izinler sisteminin revize edilmesi sonucunda bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Fakat yaşanan bu aksaklıklar sistemi daha iyi hale getirmek için yapılan...
  3. Birliğimiz ile SGK arasında protokol imzalandı

TMMOB‘de 31 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleştirilen imza töreninde protokol TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Sigorta Primleri Genel Müdür Vekili Cüneyt Olgaç tarafından imzalandı. Törene TMMOB II. Başkanı Züber Akgöl, Yürütme Kurulu Üyeleri H. Can Doğan, Ayşe Işık Ezer ve TMMOB Hukuk Danışmanı Nurten Çağlar Yakış ile SGK Kayıtdışı İstihdamla Mücadele...
  4. Çevre izin lisans sayfasında protokol işlemi gerçekleştirmek

Arkadaşlar an itibari ile çalıştığım firmayı sistemde kayıtlı tesisim yapmaya çalışıyorum. Sorunum şu ki firmada 2 ortak var birinin üzerinde başladık işlemleri yapmaya ama mobil imzayı diğeri aldı. Şu an ben yazılım portalına giriş yaptığımda tesis işlemleri adımından işletmemi seçiyorum. ancak benim vekaletnamemi yükledikten sonra işletme yetkilisi sıfatı ile ve mobil imzasını kullanarak...
  5. 3lü protokol örneği olan varmı?

Arkadaşlar elinde belediye yekilendirilmiş kuruluş ve lisanslı tat firmasına ait 3 lü protokol örneği olan var mı?