• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Protokol

GizemTNTŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Arkadaşlar protokol süresi 1 yılsa hemen sözleşme yapıp yüklemek mi gerekiyor? Ayrıca yeni sözleşme imzalanıyo gibi vekaletname,sözleşme ve protokol en baştan mı hazırlanmalı?

vekaletname hizmet veren ve alan firmaların isimlerinde, yetkili kişilerinde herhangi bir değişiklik olmadıkça geçerli. Sözleşmeyi baştan yapabileceğiniz gibi yeni fiyatları vb. ek olarak da eski sözleşmeye ekleyebilirsiniz. Sorun olmaz.

siz başka neyi yenilemeyi düşünüyorsunuz? ve protokol dediğiniz tam olarak nedir? Danışmanlık sözleşmesi mi?

çevre denetim ve danışmanlık protokolünden bahsediyorum. Sadece 1 yıllık protokol süresi doldu tesisin,sadece potoklümü yenilicem yoksa çevre dınşmnlk hizmeti sözleşmeside yenilencek mi?

Siz firma olarak danışmanlık hizmeti verdiğiniz tesisler ile iki ayrı sözleşme yapıyorsunuz sanırım.Bu sözleşmelerin içeriğini bilemeyeceğimizden hangisini yenilemeniz gerektiğini söylemek zor.Ancak normalde yapılan işlem şudur. Danışman firma hizmet vereceği tesisle yapacağı işi tanımlayan bir sözleşme imzalar.Bu sözleşmeyi de sisteme yükler.Süresi bittiğinde de sözleşmeyi yeniler ve sisteme yükler.

selam hanım size katılıyorum bizde bu şekilde yapıyoruz ve yenilediğimizin bilgisini il müdürlüğüne veriyoruz. yenilemeyincede bittiğinin bilgisini verip sistemden tesisi siliyoruz.

Arkadaşlar bende şöyle bir sorun var ki;protokol 3 ay bitmiş ve yapmamışlar.Şimdide baştan yapıyorum ancak buarada protokolü biten bazı tesislere gfb başvurusu yaptım hatta birinin gfb sini aldım.Bu durumda ne yapmam lazım..Şimdi çalıştığım yere 2 ay önce girdiğim için burayı toparlamaya çalışıyorum.Yardımcı olusanız sevinirim.

Kod:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

çalıştığım firmaya çevre görevlisi olarak atama yapacağım.sisteme yüklemem gereken belgeler nelerdir? protokol mü sözleşmemi .firma bünyesinde çevre mühendisi olarak çalışıyordum şimdi çevre görevlisi olmamı istediler.bu durumda işverenle protokol mü imzalayacağım sözleşmemi yapacağım ve sisteme işe giriş bildirgesi olarak onu mu yükleyeceğim.yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar danışman firma olarak izin lisan sisteminde işletme protokolü bölümünde ilk olarak sisteme protokol dosyası olarak işletme ile yapılan protokolü yüklüyoruz. ardından tesis işlemlerinde de bu işletmeye ait hizmet verilecek tesisler için belge isteniyor. sistemde ekte görüldüğü gibi vekaletname isteniyor. ama forumda bazı arkadaşlar vekaletnamenin kalktığını belirtmiş. bunla ilgili son durum nedir. bilen arkadaşlar paylaşırsa aydınlanırız. malum bakanlıktan cevap almak mümkün olmuyor.

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    86.2 KB · Görüntüleme: 25
Bakanlığın yazılı bir açıklaması yok, hep sözde kalıyor maalesef. O yüzden bir yorum yapamayacağım. İlden ile de değişiyor.

Danışmanlık yaptığımız firmaların adına ÇED belgesi için İl Müdürlüğüne başvuru yaptığımızda dilekçe ekinde sunulan evraklarda vekaletname de istenmekte.. Bu sebepten yazılı bir açıklama olmadıkça vekaletname yapılmaya devam edilmesi daha doğru olacak gibi..