Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT şubeleri atık pil toplayacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 5 bin PTT şubesinde atık pil toplama merkezi oluşturuldu. Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde atık pillerin kaynakta ayrı toplanması için Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne (TAP) yetki verildi. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinatörlüğünde TAP ile PTT arasında, atık pillerin şubelerden toplanması konusunda işbirliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde atık piller PTT şubelerinde toplanacak, daha sonra PTT Kargo aracılığıyla atık pil ayrıştırma tesislerine ulaştırılacak. Şu ana kadar 5 bin PTT şubesinde atık pil toplama noktası oluşturuldu.

  Eki Görüntüle 11421


  Kaynak: hurriyet.com.tr/ekonomi/21587329.asp
   
 2. Yunus Topal

  Yunus Topal CMNet Üyesi

  ülkemiz adına güzel bir gelişme . Bakanlığı kutluyorum...
   
PTT şubeleri atık pil toplayacak konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Devlet eski TV'leri, bilgisayarları, buzdolaplarını evlerden toplayacak

  [COLOR=black]Çevre Bakanlığı, bozuk bilgisayar, cep telefonu, ömrünü tamamlamış televizyon ve buzdolapları ücretsiz olarak evlerden toplama kararı aldı. Söz konusu hurdaların bilinenin aksine durdukları yerde bile kansorejen etkilerinin olduğu belirtildi. [COLOR=black] Çevre ve Şehircilik Bakanlığı evlerde kullanılan ekonomik ömrünü tamamlamış elektrikli ve elektronik cihazların insan...
 2. Ambalaj atıklarını kim toplayacak?

  MERHABA ARKADAŞLAR, danışmanı olduğum firmalar ambalaj atıkları kontrol yönt. göre piyasaya süren ve yükümlülükleri arasında da piyasaya sürdükleri ambaljları yöntmelikte verilen mik. kadarını toplattırmak. son günlerde yapılan değişikliğe göre toplama yükümlülüğü kime ait.
 3. Teknosa nostaljik eskici arabalarıyla Çevre Günü'nde e-atık toplayacak

  Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, teknoloji ve çevre konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Teknosa, Dünya Çevre Günü vesilesiyle 3 Haziran günü Nişantaşı ve Suadiye sokaklarında nostaljik eskici arabaları ile çevre bilincini sokaklara taşıyacak. Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa, teknoloji ve çevre...
 4. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 5. Sintene atık suları,atık yağları

  Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?