• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Pvc atık

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Meraba;

Bir plastik geri kazanım firmamızdan atık pvcler çıkmaktadır. Birkaç kere kullanıldıktan sonra atığa çıkmaktadır. Herhangi bir değeri yoktur. Bunları nasıl uzaklaştırabiliriz?

Değeri yoksa, yakınlarda bulunan bir yakma tesisi ver yaksınlar yoksa uzaktakilere vermeye çalış onuda yapamazsan eğer yapacak birşey yok gizli bir yerde ver kibriti yak :D

Açıkçası bu başlığa yazılacak cevabı bende merak ediyorum ama eğer satılarak değerlendirilecek sert plastiklere girmiyorsa benim de aklıma RDF tesisine göndermekten başka bir uzaklaştırma yöntemi gelmiyor.

pvcleri çoğu tat tesisi kabul etmek istemez çünkü devamı yoktur ve satışı zordur. Fakat devamlılığı olan bir kaynak ise plastik geri dönüşüm tesisleri tarafından da kabul edilebilirler.

u-pvclerin sertlik olarak kimyasal madde kullanıldığını düşünürsek aslında yakmak pekte sağlıklı değil gibi geiyor bana:)
sonuç itibari ile onlarda bir çok zehirli gaz salınımları kaçınılmaz olduğunu unutmamak gerek gibi geliyor bana:)

arkadaşlar benım tesısımde de sogutma kulelerının dolgu fılımlerını yenılıyoruz tıp olarak pvc fakat gerı donusum fırmaları analız yaptı sert pvc oldugu ıcın kabul edemediler peki ben bu elimdeki pvc film dolguları nereye gönderebılırım bertarfını nasıl yaparım ürün bu

sogutma_kulesi.jpg

yeri gelmişken ayrıca ters osmoz sıstemımvar burdan cıkan kullanılmıs memebran fılıtreler nereye gonderılebılır