Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pvc atık

Konu, 'ARŞİV' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar Meraba;

Bir plastik geri kazanım firmamızdan atık pvcler çıkmaktadır. Birkaç kere kullanıldıktan sonra atığa çıkmaktadır. Herhangi bir değeri yoktur. Bunları nasıl uzaklaştırabiliriz?

irem ezgi kahraman bunu beğendi.
  2. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Değeri yoksa, yakınlarda bulunan bir yakma tesisi ver yaksınlar yoksa uzaktakilere vermeye çalış onuda yapamazsan eğer yapacak birşey yok gizli bir yerde ver kibriti yak :D

3. Tutku Alper

Tutku Alper CMNet Üyesi

Açıkçası bu başlığa yazılacak cevabı bende merak ediyorum ama eğer satılarak değerlendirilecek sert plastiklere girmiyorsa benim de aklıma RDF tesisine göndermekten başka bir uzaklaştırma yöntemi gelmiyor.

4. Fatih Közen

Fatih Közen CMNet Üyesi

pvcleri çoğu tat tesisi kabul etmek istemez çünkü devamı yoktur ve satışı zordur. Fakat devamlılığı olan bir kaynak ise plastik geri dönüşüm tesisleri tarafından da kabul edilebilirler.

5. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

u-pvclerin sertlik olarak kimyasal madde kullanıldığını düşünürsek aslında yakmak pekte sağlıklı değil gibi geiyor bana:)
    sonuç itibari ile onlarda bir çok zehirli gaz salınımları kaçınılmaz olduğunu unutmamak gerek gibi geliyor bana:)

6. Yusuf Gkz

Yusuf Gkz CMNet Üyesi

arkadaşlar benım tesısımde de sogutma kulelerının dolgu fılımlerını yenılıyoruz tıp olarak pvc fakat gerı donusum fırmaları analız yaptı sert pvc oldugu ıcın kabul edemediler peki ben bu elimdeki pvc film dolguları nereye gönderebılırım bertarfını nasıl yaparım ürün bu

sogutma_kulesi.jpg

yeri gelmişken ayrıca ters osmoz sıstemımvar burdan cıkan kullanılmıs memebran fılıtreler nereye gonderılebılır

7. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

umarım cevapı ulaşır önemli diyebilirim hemen heryerde karşımıza çıkmaktadır.

Related Contents

upload_2017-10-12_15-34-55.png
[ATTACH] merhaba ben odadan kaydimin iptalini nasil yapacagimi sordum kendileri bunu yazdılar. zaten çalışmıyorum. bu borcu odemekte bile zorlanacagim fakat bu oda ile ilişkimi kesmek istiyorum....
image.jpg
İyi günler ek 1listesi 8.1 ve ek 2 listesi 8.1 8.2 İçin çevre görevlisi basvuru yapabiliyor mu
20170222_143951.jpg
Arkadaşlar soğuk haddeleme yapılan tesisimizde toza yakın saf metal talaş oluşmaktadır. Tehlikesiz atık olan bu atığı alabilecek firma bilgisi olan paylaşabilir mi?