Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

R ? geri kazanım

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Filiz Bali tarafından paylaşıldı.

 1. Filiz Bali

  Filiz Bali CMNet Üyesi

  Kağıt-karton ambalajların geri kazanılması konusunda, hangi yöntem seçiliyor, biraz aklım karıştı, lisans alan firmaların bazılarında r3 bazılarında r5 ?? R3 Solvent olarak kullanılmayan organik maddelerin ıslahı/geri dönüşümü (kompost ve diğer biyolojik dönüşüm prosesleri dahil) R5 Diğer anorganik malzemelerin ıslahı/geri dönüşümü
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  R3 daha mantıklı bence, sonuçta kağıt karton biyolojik olarak çözünebiliyor. R5 diyenler belki özel ürünlerin belki kompozit ambalajların geri kazanımını yapıyorlardır.
   
 3. Filiz Bali

  Filiz Bali CMNet Üyesi

  Bakalım bakanlığa ulaşabilrsem öğrenicem, R3 olacak gibi.. Teşekkür ederim
   
 4. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  Soru Soruyorsunuz, sonucunu öğrendiniz mi ? öğrenmediniz mi ? başkalarına yarırı olur mu sonucu yazsam diye hiç düşünmüyorsunuz !
   
R ? geri kazanım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

  Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
 2. TAT ve Geri Kazanım

  Merhaba arkadaşlar; Çalışmış olduğum firmada toplama ayırma ve geri kazanım yapmayı düşünüyoruz,Bunun için lisans çalışması olarak hem TAT hemde Geri Kazanım'a başvuru yapabilirmiyiz?İki lisans çalışmasına aynı anda başvurulabilir mi?
 3. Plastik geri kazanım

  Plastik geri kazanım firmaları için de radyasyon cihazı gerekiyor mu?
 4. Geri kazanım

  Bir metal end. için kaplama sularında ne tür yöntemler uygulanarak geri kazanım yapılabilir? az kirli sudan çok kirli suya geçiş bunlar yapılan işlemler zaten, bunların dışında yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgisi olan, dosya belge bulunan arkadaşlar var mı ?