Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Radyasyon cihazı eğitim

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Birçe Selek tarafından paylaşıldı.

1. Birçe Selek

Birçe Selek CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba.. Ben geri dönüşüm firmasında çalışıyorum. Tat belgesi almamız için radyasyon cihazı temin etmemiz gerekiyodu ve dün neb211 cihazı elimize ulaştı. Bunun için eğitim almam gerekiyo. Nette hep eğitimlerin 5 gün olduğu yazıyor. Fakat 1günlük de alınabiliyormuş ve ben 1 günlük almak istiyorum. Önümüzdeki eğitime katılacak arkadaşlar var mı aranızda ya da bu konuda bana yardımcı olabilecek? Taek i aramadan sizlere danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar..

2. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Birçe Hanım,

TAEK belirli periyotlarla neb211 adlı cihazın eğitimi veriliyor Ankara Ünversitesinde ve istediğiniz gibi 1 günlük. NEB211 için TAEK Ankara'yı ararsanız Levent Aksu'dan bilgi alabilirsiniz. O size yardımcı olacaktır. En son 7 mayıs için eğitim olacağına dair bilgi maili gelmiş. bulunduğunuz ildeki üniversitede fizik ve nükleer araştırma merkezi ya da birimi varsa muhtemelen kendi ilinizde de alabilirsiniz.

Birçe Selek bunu beğendi.
  3. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

tat belgesi alımı alımı danıştay tarafından durduruldu. yani bu durumda kursa gidip cihaz almanıza da gerek yok.

4. Birçe Selek

Birçe Selek CMNet Üyesi

Evet durduruldu ama sonuçta yine yürürlüğe girecek di mi? yeni yazı gelmesini bekliyoruz. Belgeyi şimdi almamın bana bi zararı olur mu?

5. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

tüm yönetmelikleri birleştirip tehlikesiz atık yönetmeliğinide ona göre düzenleyeceklermiş diye duydum ama..

eski uygulamalar belki de hiç yürürlüğe girmeyebilir, belkide durdurma kararı kalkacak kimse bilemez.

bence beklemekte fayda var.

6. Birçe Selek

Birçe Selek CMNet Üyesi

Kafam karıştı :s aslında eğitim haftaya varmış. ben şimdi alsam mı almasam mı bilemedim

Radyasyon cihazı eğitim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Radyasyon İle İlgili Bilinmeyenler

Günlük yaşamın her anında radyasyon ile iç içeyiz, peki bunun sağlığımıza etkilerini gerçekten biliyor muyuz? Radyasyon Onkoloji Bölümü Uzmanı Dr. Yasemin Bölükbaşı radyasyonun insan üzerindeki etkilerini ve radyasyondan kaçınmanın yollarını anlatıyor. Her sabah hemen hemen hepimiz telefonun alarmı ile uyandık, telaşla mutfakta mikrodalgada ısıttığımız sütü çocuğumuza verdik. Cep...
  2. Radyasyon ölçüm cihazı eğitimi acil

Arkaadaşlar merhaba, tehlikesiz atık toplama ayırma tesiis belgesi için başvuruda bulunacağım,radyasyon ölçüm cihazı için eğitime katlacağım ancak yeterli sayıda talebin olması gerekiyormuş eğitimin yapılması için.Bu aralar bu eğitime katılmayı düşünen varmı acaba.Benim acilen belge başvurusunu yapmam gerekiyor.Eğer bu eğitime katılmayı düşünen varsa 1 günlük eğitimin açılması için talepte...
  3. Tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplama tesisine hangi tür radyasyon cihazı istenir?

iyi günler ben tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplama tesisinde çalışıorum. tat lisansını almamız için bizden radyasyon cihazı istendi. TAEK in standart cihazları varmış. Bana önerebilceğiniz bi cihaz varmıdır şimdiden tesekkur ederım
  4. Arşiv Radyasyon güvenliği yönetmeliği

RADYASYON GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 24.03.2000 Resmi Gazete Sayısı: 23999 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, iyonlaştırıcı radyasyon ışınlamalarına karşı kişilerin ve çevrenin radyasyon güvenliğini sağlamaktır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Manisa'da normalin 140 katı radyasyon ölçüldü!

Manisa'da normalin 140 katı radyasyon ölçüldü! Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde yapılan radyasyon ölçümleri, uzmanlar tarafından 'felaket' olarak değerlendirildi Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde normal değerlerin tam 140 katı radyasyon ölçümü yapıldı. Değerler, nükleer çöplük skandalı olarak bilinen İzmir Gaziemir’de eski kurşun fabrikasının atıklarının bulunduğu bölgede yapılan ölçümlerin tam...