Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Radyasyon güvenliği ve denetimi yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

RADYASYON GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ VE YAPTIRIMLARI YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 31.07.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27658

Amaç

Bu Yönetmeliğin amacı, radyasyon uygulamalarını yürütmek üzere yetkilendirilen kişilerin radyasyon güvenliğine ilişkin olarak yetkilendirme koşullarının devamlılığını sağlayıp sağlamadığının incelenmesi ve yetkilendirilmek üzere Kuruma başvuran kişilerin yetkilendirilme koşullarına uygunluğunun tespiti amacı ile Kurum tarafından yapılacak denetimleri ve yaptırımları belirlemektir.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Ekli Dosyalar:

Radyasyon güvenliği ve denetimi yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği

Resmi Gazete Tarihi: 21.11.2008 Resmi Gazete Sayısı: 27061 ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, çevrenin korunması için tesis veya faaliyetin çalışmaya başlamasından sona erdirilmesine kadar olan süreçte çevre denetiminin usul ve esaslarını; denetim yapacak personelin, çevre...
  2. Çevre denetimi yönetmeliği taslağı

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI http://www.bsd.org.tr/images/tamim2520_ek1.pdf arkadaşlar; bence devletten memur alımı yerine bu yönetmeliğin en kısa zaman da hayata geçirilmesi istenmelidir.böylece piyasada işsiz çevre mühendisi olmaz.750 -1000 tl çalışılmaz.taslağı iyi incelediğimizde çevre mühendislerin çalışacağı çok alanları olduğunu sanıyorum. bu konuda bilgisi olan var mı?...
  3. Çevre Denetimi Yönetmeliği

Arkadaşlar merhabalar, 21 Kasım 2008 Cuma tarihli Çevre Denetimi Yönetmeliği hala yürürlükte mi? Çevre Kanununca Alınması Gerekli İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yayınlandıktan sonra kaldırıldığına dair bir şey duydum ancak doğruluğunu bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler...
  4. Arşiv Radyasyon güvenliği yönetmeliği

RADYASYON GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 24.03.2000 Resmi Gazete Sayısı: 23999 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, iyonlaştırıcı radyasyon ışınlamalarına karşı kişilerin ve çevrenin radyasyon güvenliğini sağlamaktır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi