• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Rdf atıktan türetilmiş yakıt projesi

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SADAM
Merhaba Arkadaşlar bu konu ile ilgili elinde çalışma olan varmı üretilen yakıtın satış bedelleri nedir. hang
tip atıklar ne kadar kalorifik değere sahiptir. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirrm.

1000 kcal 10 tl olarak açıklanmıştı. Karışık belediye atığı işlerseniz ortalama 3000-3500 kcal. Ama karışık atıkta nem problemi var nem oranı %40larda çıkıyor. Çimento fabrikaları % 20 nin altında nemle ATY ürün kabul ediyorlar.

merhaba arkadaşlar ,

Mobilya üretim fabrikasında proses gereği çıkan sunta ve mdf talaşlarının fabrikada ısınma amaçlı kullanılması durumunda (20.06.2014 tarihli atıktan türetilmiş yakıt tebliği kapsamında ) lisans alınması gerekiyor mu acaba? özellikle bu durumda olan arkadaşlarım çevap verirse memnun olurum.

bu konu hakkında daha kapsamlı bilgisi olan var mı acaba ?

tehlikeli ve tehlikesiz atıklar hakkında her türlü bilgi değerlendirilmeye alınır :)

@Kadriye Yıldız merhabalar burada çimento fabrikaları %20 nin altını kabul ediyorlar demişsiniz bu durumda yönetmelik dışı olması sorun yaratmıyor mu? benim çamurum %30 civarında çıkıyor yönetmelik %50 olmasını söylüyor bunu sağlamadan gönderebilir miyim?

@lizzie Tüpraş a çalışıyoruz atığı onlar gönderiyor fakat bizden değeri sağlamamızı istiyorlar..genellikle çimento fabrikalarına gidiyor

Merhabalar, benim de ATY tesisi için birkaç sorum vardı;

Danışmanlığını yaptığım bir atık firması için, ATY tesisi teknik uygunluk raporunda istenen analizlerin nasıl gerçekleştirilebileceği, hangi cihazlar kullanılarak ve nasıl
- atık doğrulama,
- arıtma çamuru analizi,
- hazırlanacak yakıtın özelliklerini gösterir analiz (İşletmede elde edilen ATY’nin özelliğinin gösterir Tebliğ Ek-3 belirtilen analizler için laboratuvar resimleri ve ekipmanlara, laboratuvarda gerçekleştirilen ölçümler hakkında bilgi verilmelidir. )

yapılabilir veya dışarıdan bir laboratuvara yaptırılabilir mi? Ancak atık doğrulama analizinin tesiste yapılması isteniyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek meslektaşlarımdan acil yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.