Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rdf atıktan türetilmiş yakıt projesi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında serhanmaden tarafından paylaşıldı.

1. serhanmaden

serhanmaden CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar bu konu ile ilgili elinde çalışma olan varmı üretilen yakıtın satış bedelleri nedir. hang
    tip atıklar ne kadar kalorifik değere sahiptir. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirrm.

2. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

1000 kcal 10 tl olarak açıklanmıştı. Karışık belediye atığı işlerseniz ortalama 3000-3500 kcal. Ama karışık atıkta nem problemi var nem oranı %40larda çıkıyor. Çimento fabrikaları % 20 nin altında nemle ATY ürün kabul ediyorlar.

serhanmaden ve seyaher bunu beğendi.
  3. Turan Elieyioğlu

Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar ,

Mobilya üretim fabrikasında proses gereği çıkan sunta ve mdf talaşlarının fabrikada ısınma amaçlı kullanılması durumunda (20.06.2014 tarihli atıktan türetilmiş yakıt tebliği kapsamında ) lisans alınması gerekiyor mu acaba? özellikle bu durumda olan arkadaşlarım çevap verirse memnun olurum.

4. Sedat Mert

Sedat Mert CMNet Üyesi

bu konu hakkında daha kapsamlı bilgisi olan var mı acaba ?

tehlikeli ve tehlikesiz atıklar hakkında her türlü bilgi değerlendirilmeye alınır :)

5. Yasemin Uzuner

Yasemin Uzuner CMNet Üyesi

@Kadriye Yıldız merhabalar burada çimento fabrikaları %20 nin altını kabul ediyorlar demişsiniz bu durumda yönetmelik dışı olması sorun yaratmıyor mu? benim çamurum %30 civarında çıkıyor yönetmelik %50 olmasını söylüyor bunu sağlamadan gönderebilir miyim?

6. lizzie

lizzie CMNet Üyesi

7. Yasemin Uzuner

@lizzie Tüpraş a çalışıyoruz atığı onlar gönderiyor fakat bizden değeri sağlamamızı istiyorlar..genellikle çimento fabrikalarına gidiyor

8. lizzie

lizzie CMNet Üyesi

@Yasemin Uzuner çimento fabrikaları % 90 na yakın kurulukta isteniyor. Tüpraşı bilmiyorum.

9. Yasemin Uzuner

@lizzie yukarıdaki arkadaş öyle yazınca sormak istedim bende