Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Refrakter malzemeleri yada ateş tuğlası fabrikalarında çalışan arkadaşlar varmı aramızda

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Refrakter malzemeleri yada ateş tuğlası fabrikalarında çalışan arkadaşlar varmı aramızda varsa benmle irtibata geçebilirmi?

Teşekkürler

2. Erhan Güler

Erhan Güler CMNet Üyesi

Demir-Çelik sektörü tavlama fırınından çıkan refrakter tuğla atığı hangi kodla bertaraf/geri kazanım yapılır ?

3. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

10 12 08 - Atık Seramikler tuglalar fayanslar ve inşaat malzemeleri (ısıl işlem sonrası) - bu kod ile verebilirsiniz. Ama bilgi almak için foruma yazmanız daha iyi olacaktır.

4. Erhan Güler

Erhan Güler CMNet Üyesi

Evet o kod uygun olabilir. Belki arkadaşın sorduğu bu tür tuğla üreten, ithal eden sektörlerde çalışan varsa geri dönüşümü var mı yok mu bilir diyerek burada sordum.

5. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Emre Bey merhaba,

Bu kod ile benim de sıkıntım var. Bu kodu alabilecek ya da yeniden değerlendirilecek bir yer ya da farklı öneriniz var mı acaba?

Bahsettiğim malzeme çinko eritilen potaların atıl hale gelmiş hali. Atık eylem planında tehlikesiz atık sınıfında belirtilmiş bu atıklar için bir çözüm öneriniz ya da buna benzer atıklar için çözüm önerileri varsa düşüncelerinizi ve yardımlarınızı rica ederim.

İyi çalışmalar dilerim

6. Emre Türk

Emre Türk CMNet Üyesi

Oğuz Bey Merhabalar,

Gönderdiğim exel tablosunda Özmen Metal, Özalan, Battal, Yeşilyurt, Tanık, Alan ve Mehmet Alan isimlerine bakın lütfen. Bu firmalar 10 12 08 kodunu alabiliyor. Ama yine de görüşüp net bir fikir almak gerekir diye düşünüyorum.
    Ayrıca bahsetmiş olduğunuz atık potalar hurda olarak verilebilir mi, onu da araştırmak gerekir sanırım.

İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

Oğuz Dedehayır bunu beğendi.
  7. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Emre Bey,

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Hurda olarak değerlendirilemiyor maalesef .

İyi çalışmalar

Emre Türk bunu beğendi.
  8. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Arkadaşlar Yok mu Bu Firmalarda Çalışan Kimse Danışmanlığını Yapanda Olabilir.

Refrakter malzemeleri yada ateş tuğlası fabrikalarında çalışan arkadaşlar varmı aramızda konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Protokol örneği olan varmı arkadaşlar... ACİL

ben atık toplama ayrıştırma ve geri kazanım faaliyeti yapan bir firmadayım geçici faaliyet belgesi için evraklarımı hazırladım bir tek atıksu muaf yazısı kaldı onun içinde bir belediye ile atıksuyumu arıtma tesisilerine verdiğime dair bir protokol imzalamamız gerekiyor bununla ilgili bir çalışma yapan arkadaşlarımız bana bir örnek gönderir yada yapımı hakkında bilgi verebilirse sevinirim...
  2. Özel sektörde çalışan arkadaşlar

özel sektörde çalışan arkadaşlar çevre kanununa muhalefetten sorumlu olduğunuz işletmelere uygulanan idari nitelikli para cezalarının nitelikleri ve bu para cezalarına ilişkin açılan itiraz davalarının sonuçlarını paylaşır mısınız?
  3. Ateş tuğlası fabrikası

Arkadaşlar Aramızda Ateş Tuğlası Fabrikasında Çalışan Varmı Acaba?
  4. Bakanlığımızın referans lab.da çalışan yada yapmış olan(?)

Orman bakanlığından abimin tavsiye ve referansıyla bu sene ki laboratuvar stajımı bakanlığımızın laboratuvarında staj yapmayı düşünüyorum burda çalışan bir abim ablam arkadaşım var ise tanışmak isterim yahut burda staj yapan var ise biraz tecrübe ve bilgilerinden faydalanmak isterim :) Birkaç soru sorayım burdan lazım olan olur illa -İmkanları nasıl yani alet edevat durumu? -en önemlisi...
  5. Tat firmasında çalışan arkadaşlar...

Arkadaşlar Merhaba, Ben bir TAT firmasında çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Bulunduğum şehirde büyük bir belediye çalışmaktayız. Sıkıntım şu, kaçak depolar kaçak toplayıcılara karşı acaba diğer TAT firmaları çalıştıkları belediyelerde bu konu için nasıl bir çalışma yapıyosunuz. Yönetmelikte belirli sorumluluk sahipleri var burda kendilerini tekrar anımsatmak gerekmez ama nası bir çalışma...