• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Remzi hoca

Fatma Gül Es

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Arkadaşlar merhaba,

Yabancı dilim çok kötü değil ama şu zamana kadar kullanma imkanım olmadığı için doğal olarak unuttum. İnternet ortamında online dersler vererek (ki Eskişehir'de bir kursta da eğitim veriyormuş sanırım) yabancı dil sınavına hazırlayan bir İngilizce öğretmeni ve şahsın kendi adıyla özdeşleşmiş bir site ile karşılaştım : Remzi Hoca (rh+ hatta :) ) Başka birkaç arkadaşımdan da bu siteye üye olup faydalanmak isteyenler oldu fakat kendi zamansızlıklarından dolayı hedeflerine ulaşamadılar. Bizim aramızda Remzi Hoca ile yabancı dil sınavına hazırlanmış bir arkadaşımız var mıdır acaba? Olumlu ya da olumsuz bilgilerinize/fikirlerinize ihtiyacım var ;)

@Fatma Gül Es
bir tanıdığım gidip çok memnun kalmıştı ama onunki online değildi. Sonradan verdiği eğitime baktığımda tanıdığımın ihtiyaçlarını karşılamasına rağmen (soru çözümlerinde pratik bilgi gibi) benim işime yaramadığını düşünmüştüm.

@Dejavu

Teşekkür ederim öncelikle.. Peki sizin işinize ne açıdan yaramadı? Çünkü şöyle; daha çok sınavlara yönelik eğitim veriyormuş, epey kelime bilgisi ediniliyormuş. Hani sizin ihtiyacınız olan sınavlara yönelik bir İngilizce eğitimi mi yoksa aktif kullanım amaçlı mıydı? Bir de arkadaşınız hangi seviyedeydi; yani başlangıç seviyesi mi yoksa ileri düzey mi o da önemli. Bunları soruyorum çünkü eğer eğitimden sizinle aynı şeyi bekliyorsak ben de çok memnun kalmayacağım demektir..

@Fatma Gül Es
arkadaşım ileri seviyeydi, başlangıç seviyesi için de zaten ayrı bir eğitim veriliyor.
benim ihtiyacım yine sınava göre ama algı sorunum var sanırım, her şeyi özümseyemiyorum. çok fazla kurallı olduğu zaman yapamıyorum. o cümlenin arkasından sıfat gelir bunun arkasından isim gelir gibi sabit kurallar bende işe yaramıyor.
buna rağmen illaki özel ders alacaksanız tercihiniz iyi görünüyor çünkü herkes benzer yöntemleri kullanıyor, en azından sistematik çalışma imkanınız olur.

İngilizcem çok kötü değil, fakat pratiğim olmadığı için sıkıntı çekiyorum.. 2014 YDS Sonbahar'a girip helalinden 60-70 almam lazım :D

Açtığınız konu başlığını görünce Remzi Hoca'yı inceledim. @Fatma Gül Es eğitimi satın aldınız mı? Aldıysanız fikirlerinizi paylaşabilir misiniz :)
Test tekniğine hiç yatkın bir insan değilim :( Sınava yönelik bir çalışma yapmam gerekiyor...

@İpekszksn

İpek Hanım,

Sanırım İngilizce konusunda benzer durumlardayız. Siz incelemişsiniz ama ben yine de buradan da yazayım; temel olarak 3 çeşit üyelik var: Platform üyelik, Canlı ve Kayıttan.

"Canlı" seçeneğini tercih ettiğinizde online olarak derslere katılıyorsunuz, eğer anlamadığınız bir yer olursa direkt o anda soru sorma şansınız oluyor. Yapılan dersler direkt kaydediliyor zaten sistemlerine ve daha sonra da o kaydedilmiş yerden yeniden de izleyebiliyorsunuz.

"Kayıttan" seçeneğini tercih ettiğinizde online olarak yapılmış derslerin sadece kaydedilmiş halini izleyebiliyorsunuz, canlı derslere giremiyorsunuz; fakat diğer tüm olanaklar mevcut.

"Platform üyelik" ise; 06.04.2014 tarihinde gerçekleşen YDS İlkbahar dönemi sınavı için Remzi Hoca tarafından yapılmış derslerin kayıtlarına ulaşıyorsunuz. Ders notları yine mevcut.

Ben "Platform üyelik" satın aldım. Çünkü, bir kere fiyat olarak daha uygun. Sınav sisteminde herhangi bir değişiklik olmadı, yani kaçıracağım bir şey ya da sınava yönelik öğrenmemi gerektiren yeni bir şey yok. Ayrıca; ben her durumda başlangıç düzeyini seçecektim çünkü bu siteden ya da Remzi Hoca'dan daha önce herhangi bir şekilde ders almamış olan kişilere bunu tavsiye ediyorlardı (zaten başlangıç dediğimiz de öyle temel İngilizce formunda değil). Fakat mesela Canlı derslere katılmak istesem, dersler başlayalı epey bir zaman olmuş, ee verim alabilmek için dersleri sırayla takip etmek lazım; haliyle yetiştirilmesi gereken konular olacak ve ben o durumda gerilirim, derslere filan da katılmam (bir de günü gününe saati saatine derse girecek olsam burada normal bir kursa giderdim:) ). Kayıttan seçeneğinde de aynı şekilde uzun zaman oldu dersler başlayalı. O yüzden tüm derslerin hazır olduğu seçenek daha mantıklı geldi bana, tabii dediğim gibi fiyatı da daha makul açıkçası;)

Remzi Hoca kendisi, öğrencilerini direkt sınava hazırladığını söylüyor, yani test tekniğinde iyi değilseniz fayda sağlarsınız. Konuştuğum yakın arkadaşlarım da çok fazla takip edemeseler bile iyi sonuçlar aldıklarını, eğer daha sıkı takip edilirse çok daha iyi olacağını söylüyorlar. Eğer sayfadaki kullanıcı yorumlarına da baktıysanız sınav sonuçlarında ciddi artışlardan bahsediyorlar.

Ben satın aldım fakat henüz tam ders bitirmedim, sadece sayfayı anlayabilmek, hocanın konuları anlatışı hakkında fikir sahibi olabilmek için parça parça derslere göz attım. Ama bugün yarın başlamayı düşünüyorum derslere. Ayrıca bir şey daha var; ödev veriyormuş kendisi :) Ödevler olmazsa öğrenilen bilgilerin kalıcı olmayacağı görüşünde; haksız da sayılmaz aslında.. Bir de derslere katılmadan önce o derste anlatılacak konunun PDF formatında anlatımını çıktı alıp elinizde bulunmasını istiyor; başka kaynak kullanmak yasakmış, varsa yoksa Remzi Hoca :)

Sonuç olarak, takip edildiği takdirde ve eğer İngilizce temeli de varsa fayda sağlayabiliriz diye düşünüyorum ben..

Fatma Hanım, vakit ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim :)
Platform üyelik çok daha mantıklı, haklısınız. İş güç derken kaçırılan derslere yetişmek çok zorlayıcı, o sebeple canlı dersler bana çok sıcak gelmemişti zaten :)

Ödev olması da çok güzel ayrıca. Çünkü ders bittikten sonra gün içerisinde ingilizce kullanılmadığı için haliyle yine bir yerde pratik eksik kalacak..

Tekrar teşekkür ederim, sanırım platform üyeliği alacağım bende :) Çalışırsam güzel sonuçlar elde edebilirim diye umut ediyorum :rolleyes:

@Fatma Gül Es ingilizce ders için remzi hocanın platform üyeliğine kayıt olmuştun. üyelik hakkında bilgi almak istiyorum. platform üyelik yeterli mi yoksa canlı veya kayıttan mı daha verimli. ayrıca üyeliğinde tüm konu anlatımları var mıydı?

@omeric
Ben kayıttan üyelik yaptım platform görmemiştim yoksa onu alırdım hiç fark etmez yani aynı dersler aynı kaynaklar hatta bi kaç kişi ortak alın sadece aynı saatlerde dinleyemiyorsunuz bide kişisel hazırlanmış uygulamalar var test wordy filan onları da çok kullanmadım ben ama hocanın ders işleyişine hayran kaldım oradan bile sıkı takibe alıyor sizi

@Şener Şeker

@Şener Şeker Bey,

Ben Remzi Hoca'nın anlatımından, dersleri işleyiş şeklinden memnun kalmıştım. Fakat verim alınabilmesi için iyi bir takip gerekiyordu; ders satın almak sınavda iyi puanlar almak için yetmiyordu ama ben o hatayı yaptım ve dersleri takip etmedim/edemedim, haliyle çok da farklı sonuçlar alamadım. Ders anlatımları tamamen sınava yönelik; zaten bunu kendisi de "Buraya İngilizce konuşmak için değil, İngilizce sınavlarında başarılı olmak için gelin." şeklinde dile gitiriyor.

Velhasıl kelam; dersleri düzenli takip edip verdiği ödevleri de yaparsanız istediğiniz sonuçları almamanız için bir sebep kalmaz.

Başarılar diliyorum şimdiden size..