Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Revize sonrası tesise su alınması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında orhannbjk tarafından paylaşıldı.

1. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Atıksu arıtma tesisinde revize işlemlerini tamamlayıp tesise su almaya başladım.Karşılaşabileceğim sorunlar ve çözüm önerileriniz nelerdir.
    not:havalandırma yüzeysel olarak yapılmakta ve dibinde bir miktar uzaklaştırılamayan çürük çamur bulunmaktadır...

2. Muharrem Kılıç

Muharrem Kılıç CMNet Üyesi

Sadece biyolojik arıtma mı var?

3. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

evet sadece biyolojik arıtma mevcut.

4. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

havalandırma havuzu derinliği kaç m ?

5. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Havalandırma havuzu 6m derinliğinde.Su almaya başladm ve koyu köpük tabakalaşmaşı oluşmaya başladı.

6. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

ben havalandırma havuzunun derinliğinin fazla olduğunu düşünüyorum açıkçası eğer basınçlı havalandırma olsaydı yeterli olabilirdi şimdi dip kısımlarda yeterli çözünmüş oksijen sağlanamamış olabilir. ya da çamur yaşıyla alakalı bir sıkıntı olmuş olabilir

7. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Evet öyle bir sıkıntı kendini belli etmeye başladı zaten.Büyük ihtimalle son çökeltimde de kendini gsterecek.Bu yüzden çözüm yollarını araştırıyorum zaten...

8. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

evet son çökeltimde üst suda sıkıntı olabilir çıkış parametrelerinde bu arada biyolojik arıtımın çeşidi hangisi klasik aktif çamur mu

9. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Klasik aktif çamur sistemi...

10. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

çamur yaşı kaç gün acaba

11. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Tesis 15 gündür revizede çamur yaşıda o kadardır.

12. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

çamur yasıda cok fazla geldi bana

13. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

çamur yaşı fazla zaten kalan çamur havalandırmada dipte biriken çürük çamur.

14. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Giriş Debisi A.K.M B.O.İ, C.O.D, İçerisinde Bulunan Azot Fosfor Yada Diğer organik vs.. Yükler Hakkında Bir bilgiye Sahipmisiniz ..?

Revize sonrası tesise su alınması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı atık yönetim planı bitmesi ve revize işlemleri

başlıkta belirttiğim gibi, katı atık yönetim planımız 2012 itibari ile bitmiştir. fakat revize edilme işleminde yan tarafdaki atölye bloğunun atıksuları arıtma tesisimize gelmektedir. ve bunun için debi ye göre fatura edilecektir. lakin katı atık yönetim planı oluştururken bunlardan olsa bahsetmemiz gerekirmi? ayrıca farklı tüzel kişiliğe sahip atölye bloğunun katı atık yönetim planı...
  2. Tesise kendimizi çevre görevlisi olarak atamak

Merhaba, Benim bir sorunum var. Şirkette çalışmaya yeni başladım. Benden önce danışman firma GFB almış. Şimdi, izin başvurusu vs. yapmak için çevre görevlisi olarak firmayı kendi üzerime almam gerekiyor. Firmamız ÇBSye kayıtlı, atık beyanını falan yaptım. Fakat e izin sayfama girdiğimde, bana kayıtlı tesis bulunmuyor. İşletme protokollerinden, firmayı aratıyorum.Şirketin Vergi Numarasını ve...
  3. Risk analizi yapılmış bir tesise hazırlanmış rapor örneği

Arkadaşlar merhaba; Risk analizi yapılmış bir tesise hazırlanan raporun ne şekilde olacağı, elinde örnek rapor olan bir arkadaş varsa paylaşabilir mi ; teşekkür ederim.
  4. Iki tesise tek çevre görevlisi

Arkadaşlar herkese merhaba İki adet tesisimiz var birisinin faliyeti üretim sadece izin için başvuracağız öteki firma ise farklı adreste ambalaj geri dönüşümü ve tat lisansı almak istiyoruz. Ana firmadaki çevre görevlisi her iki tesisede bakabilir izin lisans işlemlerini sistemden halledebilir mi? yoksa ayrı adresteki tesis için ikinci bir çevre görevlisine ihtiyaç var mıdır? Lütfen acil...