• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ro(reverse osmoz) membran filtre atığı

Arifs

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
Merhabalar işletmemizde bulunan RO ünitesinde oluşan atık membran filtreleri hangi atık kodu ile gönderebiliriz? Acil yardımlarınızı bekliyorum.

hayırdır ömrünü mü tamamladı klor falan mı kaçtı :) kompozit bir malzeme bu. membran tabakası poliamin yapılı spacerlar da plastik tarzı genelde buna göre bir kod araştırabilirsin 19 08 99 da olabilir ama daha önce yapmadım bu işi

:) İşletim verimliliği açısından sık değişim yapılıyor o yüzden. Teşekkürler.

Ahmet Bey RO tesisimiz 2. kalite sudan 1. kalite su üretimi faaliyeti gösteriyor. Atıksu arıtımı yapmıyoruz başka bir kod olma ihtimali var mı?

Kübra hanım membranlarda bahsettiğim gibi su kalitesi yükseltme işlemi yapılmaktadır. Dış Plastik malzeme ve iç ksımı filtre kağıdından oluşmakta. Atık kodu hakkında görüş verecek var mıdır.

Ekli dosyalar

• IMG_20170425_152148.jpg
    IMG_20170425_152148.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 60
  • membran.jpg
    membran.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 57
Plastik atık olarak gönderebilir miyiz o zaman? 200139 kodu ile

@Arifs

19 12 1219 12 11 dışında atıkların mekanik işlenmesinden kaynaklanan diğer atıklar (karışık malzemeler dahil)
[TBODY] [/TBODY]
diye dusunuyorum.

Niye derseniz, atik suyu mekanik bir islem ile aritiyorsunuz ve bunun sonucunda membran filre atiklari elinizde kaliyor. Zaten membranlar karisik malzemeler. Ama sunu da belirteyim, daha once bu kodlarla ilgili bir calismam olmadi. O yuzden yanlis yonlendirmek istemem ama belki katkisi olur diye fikrimi belirtmek istedim.