Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rödovanslı maden ocağında çevre görevlisi atanması

Konu, 'ARŞİV' kısmında duygud tarafından paylaşıldı.

 1. duygud

  duygud CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, anlamadığım ve bazı çevre ve şehircilik il müdürlüklerininde tıkandığı bir sorunum var. Bize bağlı bir işletmemizin çevre izni alındı ve danışman firma ile sözleşmesi bitti. Bu sahanın %90 ı rödovansa bir firmaya verildi. Onların çevre mühendisleri var zaten. Fakat, kalan %10 u hala bizim üzerimizde, biz işletiyoruz ama herhangi bir üretim, faaliyet bulunmamaktadır. Bu kısım için ayrıca çevre görevlisi atama zorunluluğu var mıdır acaba?? Yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  bence yok zaten tesis çalışmıyor. ayrıca hangi il müdürlüğü kalan %10 lık kısımda çalışılmadığını saptayacak da sizin çevre görevliniz yok diyecek. üstelik çevre izniniz de var. herhalde kulağının üzerine yatmak deyimi bu durum için söylenmiş.
   
 3. duygud

  duygud CMNet Üyesi

  acaba görüş mü istesem diyorum ama çok saçma bir durum bence de.. İl müdürlüktekiler de bilemiyorlar ne yazıkki
   
 4. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  görüş sorma konusunu sen bilirsin. çalışmayan tesise çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu yok bence, sahanın %90 lık kısmında rödövansla x firmasının çalıştığını, kalan %10 da herhangi bir çalışma olmadığını bildirebilirsin. onlarında bilmediği bir konuyu sorarsan, onlar da tutar bakanlığa sorar.
   
 5. duygud

  duygud CMNet Üyesi

  en iyisi bu konuyu fazla deşmemek sanırım :) teşekkür ederim görüşleriniz için