Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rohs belgesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar Rohs belgesi nasıl alınır bilgisi olan var mı?

2. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

http://www.rohsbelgesi.net/
    siteyi incelemenizi tavsiye ederim. istediğiniz bilgileri orada bulabilirsiniz daha ayrıntılı bir bilgi isterseniz de firmayla iletişime geçebilirsiniz.

3. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

teşekkürler çevre bakanlığından alınacak bir izin var mı?

4. Pelin Soyertaş

Pelin Soyertaş CMNet Üyesi

http://ab.immib.org.tr/web/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=2

Merhabalar,

Ben takibi İMMİB den yapıyorum.

Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi
    22.05.2012 tarihli ve 28300 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 9. Maddesi (m) bendi gereğince EEE üreticileri piyasaya sürecekleri EEE’ler için Çevre Bilgi Sistemi - Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını doldurmaları ve kod numarası almaları gerekmektedir.
    Bu amaçla hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulaması kullanıma açılmış olup, EEE üreticisi firmaların http://online.cevre.gov.tr
    adresinden kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını kullanarak EEE KOD’larını almaları gerekmektedir.
    Daha önceden alınmış olan Çevre Bilgi Sistemine ilişkin mevcut kullanıcı adı ve şifreler kullanılarak Ek uygulama talep edilebilir. Buna ilişkin bilgilendirme aynı adreste bulunan duyurular bölümünde verilmektedir.
    Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar cevre.bilgi@csb.gov.tr adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
    Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir

Birebir elektrikli ve elektronik eşya üretimi yapan firmalar için Rohs belgesi arandığı için, bu beyanı sisteme kayıt olup yapmanız gerekir.

5. isobelgesi

isobelgesi CMNet Üyesi

Bu sayfada RoHS Belgesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca cevremuhendisleri.net adresi aracılığı ile aradığınızı belirterek ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. http://www.adlbelge.com/rohs-belgesi-sertifikasi/

Son ürün (bu son ürün ara parçalar olabilir) numune olarak rohs akredite laboratuvarlara gönderilerek analizlere tabi tutulur. Gerekli testler yapıldıktan sonra ilgili ürün içerisinde yasaklanmış maddeler yok ise ürün RoHS Belgesi alabilir. Bununla birlikte kullanımı kısıtlanmış olan kimyasalların ise oranlarının olması gereken aralıklarda olup olmadığına bakılarak analiz neticelerine göre rapor verilir. RoHS belgelerinin eklerinde ilgili analize ait bir teknik dosya açıklaması bulunmaktadır. Bununla birlikte plastik hammadde kullanmakta olan ürünlerde hammadde numune olarak gönderilebilir.

Rohs belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. CE Belgesi

Mermer fabrikası için eski adıyla Bayındırlık İskan Müdürlüğü tarafından CE işaretlenmesi istenildi. İnetrnetten biraz araştırdım, fakat bu konu hakkında daha tecrübeli olan arkadaşlar varsa (bu belgelendirmeyi yapan bir firma özellikle) bilgi verirse sevinirim. Örneğin; Mermer üretimi yapan bir tesis, riskli tesisler arasına girip uygunluk için özel testler gerektirir mi? Teknik dosya...
  2. GFB Belgesi

Merhaba arkadaşlar, Benim fabrikam atıksu deşarjı, geri dönüşüm, emisyon ve gürültü konularında çevre iznine tabi. Benim şimdi atıksu deşarjı, geri dönüşüm, emisyon ve gürültü için ayrı ayrı GFB'mi almalıyım?
  3. REACH - RoHS - SVHC

AB üye ülkelere ihracat yapan firmalar için bu konular SEVESO haricinde ekstra anlamlar da taşımaktadır. REACH ile ilgili ECHA'ya üye olan var mı acaba...
  4. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
  5. Rohs compliance logosu zorunlu mu?

arkadaşlar, ambalaj üzerinde "rohs compliance" logosu zorunluluğu var mı?