Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rusya veya türki cumhuriyetlerde çalışma

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Birçoğumuz biliyordur, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde iş imkânı olduğunu bizim mesleğimizde ancak ben bu konuda çok fazla bir ilan göremiyorum. Az çok ilgim de var bu konuya. Acaba bu alanda çalışan şirketler ile ilgili bilgisi olan arkadaşımız var mı ? Orada çalışan veya şirketleri bilen vs. ?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ben yeni başlıyorum Azerbaycanda çalışacağım bundan sonra. İlan kariyer.net gibi sitelerde var ama daha önemlisi tanıdık. Kim olursa görevi ne olursa olsun tanıdık önemli bir faktör yurtdışı işlerinde..

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Hocam madem sen başlıyorsun tanıdık biri var artık diyelim mi ? :D Sen kaşındın, kendini ele vermicektin :D

4. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

ben hazırlığı ve birinci sınıfı yurt dışında okudum

rusya ve türki cumhuriyetlere ilgim fazla olduğundan biraz macera yaşalım dedim gittim kazakistanda çevre mühendisliği bölümüne ama gidince ne göreyim ülkede böyle bir meslek yok :) fakat eğer dillerini bilirseniz ve tanıdığınız varsa türk inşaat f,rmalarında yönetici bile oluyorsunuz fakat çevre adına bir şeyler yapmak o kadar kolay değil oralarda bence.ben de okulumu bitirir bitirmez tekrar o taraflara gitmeyi düşünüyorum ülkemizde mühendislere değer verilmiyor malesef ve yurt dışında diploma kadar önemi olan bir faktör de iş verenin sana güvenidir.türki cumhuriyetlerin vatandaşlarına iş verenler o kadar güvenemiyor helede iş veren türk ise

5. İsrafil Yılmaz

fatih bey azerbaycandamısınız siz şimdi?

6. Fatih Özcan

Hayır 16 sında gidiyorum..

7. İsrafil Yılmaz

eğer dil adına yardımcı olabilecek dökümanlar lazımsa bende mevcut abi hemde bayağı bi mevcut :) ama rusça sadece

8. Fatih Özcan

Azerbaycan rusçamı konuşuyor ki? :)

9. İsrafil Yılmaz

gidince anlarsınız abi :) abi ruşça bilin bütün türki cumhuriyetlerde rahatlıkla işinizi halledersiniz

10. İsrafil Yılmaz

eğer baküye giderseniz ruşça geniş ölçüde konuşulur fakat azarice çok yakın zaten türkçeye

11. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Azerice işini görür bence.
    İsrafil, sorun da zaten orada iş yapan adamları bulmak :D

12. İsrafil Yılmaz

abi orda özel ders o kadar pahalı olmaması gerek 1 yada 2 ay rusça özel ders alırsınız birazda pratik yaptınız mı alın size bir yabanccı dil :) illaki azerice işini görür fakat şu durumda rusça bilmek yada öğrenebilmek en azından gitmişken öğrenmek çok daha güzel olur :)

Rusya veya türki cumhuriyetlerde çalışma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. A2, B1 veya B2 Gürültü Ölçüm Uzmanları

Arkadaşlar bu konuda uzmanlık alan arkadaşlarımız var mı ?
  2. Un veya Yem Fabrikaları

Un veya yem fabrikaları izin lisans yönetmeliğinde yer almıyor...kapasiteleri çok büyük olsalarda bu tesislerin herhangi bir izin alması gerekmemesi ilginç değil mi sizce de ? yoksa ben yanılıyor muyum ?
  3. Rusya'da nükleer mühendislik alanında 2013 senesi eğitim programı sınav duyurusu

1. Genel bilgi ve adaylarda aranan şartlar: 1.1. Eylül 2013 tarihinde başlayacak akademik dönemde Rusya Federasyonu’nda Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi Moskova Fizik Mühendisliği Enstitüsü’nde (MEPhI) eğitim almak üzere Türkiye'deki üniversitelerin Fen-Edebiyat ve Mühendislik Fakülteleri’nin, fizik ve/veya matematik derslerinin okutulduğu tüm bölümlerinin hali hazırda “1., 2., 3. ve 4....
  4. Neurosolutions veya matlap

Elinde neurosolutions veya matlab programı (full version) olan varsa paylaşabilirmi. Yüksek lisans dönem projemde kullanacağım. Teşekkürler.