• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sadece çevre mühendislerinin çevre görevlisi olması

U

unutmabeni

arkadaşlar sadece çevre mühendislerinin çevre görevlisi olması ile ilgi bir dava varmı...yoksa sadece yönetmeliği ezberleyen diğer bölümlerden olan insalarda hala çevre görevlisimi olacak.

Böyle bir dava yok bildiğim kadarıyla. ve evet sadece yönetmeliği ezberleyen diğer bölümler çevre görevlisi olabilecek hatta pazar günü sınava girecekler. çok acı. bakanlık güya çevre mühendisleri için istihdam yarattı bu şekilde ama bence kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyo. hiç bi anlamı yok diğer bölümlere de biiz<mle aynı koşullarda çalışma hakkı vermenin. biz gitsek bir makina mühendisinin yada bir kimya mühendisinin işini yaptırırlar mı. o pozisyon için bir çevre mühendisini işe alırlar mı ? almazlar ben hiç görmedim. amaaaa bizim mesleğimiz meslek değil ya, çok basit ya nasıl olsa bir sınavla insanlara siz de çevre mühendisinin yaptığı işi aynı şartlarda yapabilirsiniz deniyo. yazık gerçekten çok yazık. keske mesleğimi bu kadar çok sevmiyo olsaydım bırakır başka işler yapardım böyle rezil olmkatansa. mesleğimiz hiçe sayılıyor resmen. çok yazık

Çmo yaptı ne yaptı büütn bölümler değilde sadece teknik bölümlere indirilmesini ve çevre müh. sınav şartının kaldırılmasını sağladı. ama yetmez. istediğimiz bu değil tam olarak. sadece çevre mühendisleri olsaydı da yine sınav şartı olsaydı. buna katılırım. niye bölümden mezun olan her arkadaş çevre mühendisliğini biliyor mu bence bilmiyor.belki bende bilmiyordum mezun olduğumda. onun için sınav yapabilirdi ama sadece biz olmalıydık başka bölümler değil.

ÇMO nun yaptıkları yetersiz peki bizim ÇMO ya aidat vermek dışında katkımız ne bunları da düşünün, sıkı bir muhalif olan ben öz eleştiride yapmamız gerektiğini düşünüyorum, yokuşta akmayan ter inişte gözyaşı olur, bugün haklı mesleki davamızda birbirimize destek olmazsak bu çetin yolda birer birer telef oluruz(biraz ağır oldu ama )

13 ağustosta sınav var ama nasıl oluyor bunlar.

bu eski dava .. bunu zaten kazanmış tçmmo ... bundan sonra sadece çevre mühendisleri çevre görevlisi olsun die bir dava açmamış.

@unutmabeni

sence?
birileri mahkeme kararlarını by-pass etmek için yeni yeni tebliğler ile mesleğimize saldırıyor olmasın? ya da belki de mahkeme kararlarını yok sayıyorlardır?

al sana başka bir misal:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

oluyor böyle şeyler. özellikle bizim gibi ikibuçukuncu dünya ülkelerinde.
eylemlere gelmeni tavsiye ederim. hak verilmez alınır.

Haklısın alakası yok. yollamakta geciktiğimden son yazdığını görmeden yollamışım.
bu meselede başka bir yerden hareketle bir yazı yazmıştım ilk. sonra konu ve tartışma çetrefil olur diye kenara kaydettim. akşam evde biraz araştırayım şimdilik lütfen önceki yazdıklarımı yazmadım sayın.

@buse yıldırım
Böyle bir sorunun gündeme gelmesi dahi mesleğimiz için onur kırıcıdır. Bence birden fazla firma için çevre mühendisliği yapmak istiyorsanız Çevre Danışmanlık firmasında çalışın. Belgenizi kullandırtmak daha sonra başınıza iş açacaktır. Zaten artık SGK işlemleri dolayısıyla yapılan kandırmacalar çok kolay açığa çıkabilecektir. Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan da olmayın derim ben.