Sağlık koruma bandı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Erkan Ertürk tarafından paylaşıldı.

1. Erkan Ertürk

Erkan Ertürk

Arkadaşlar günaydın,

Sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim.

OSB de bulunan fabrikaların çevresinde Sağlık Koruma Bandı olarak belirli bir mesafede boş alan bırakılıyor.

Ama o boş alanda ne tür faaliyetlerin yapılıp nelerin yapılamayacağı ile ilgili bir bilgi arıyorum ama bulamadım. O boş alana yangın suyu depolarımızı yerleştirmek istiyoruz.

Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşmasını istiyorum.

Teşekkürler.

2. Fikret Şan

Fikret Şan

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Yönetmelikte konu hakkında açıklama var.
    İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

3. Ali Osman Yayla

Ali Osman Yayla Misafir

Gayrisıhhi Müesseseler Yönetmeliği'nin 5.maddesinde, sanayi bölgelerinin ve sanayi bölgelerinin dışında kurulacak birinci ve ikinci sınıf gayri sıhhi müesseselerin etrafında sağlık koruma bandı konulmasının mecburi olduğu, bu alanda yapılaşmaya izin verilmeyeceği 6.maddesi son bendinde de, kesinleşen sağlık koruma bandının belediye sınırları içinde mahallin belediyesince korunacağı hüküm altına alınmıştır.

4. Erkan Ertürk

Erkan Ertürk

Bu yönetmeliğe bakmıştım ama nenim kafamdaki sorulara cevap vermiyor. Diyor ki;
    bu alan içinde mesken veya insan ikametine mahsus yapılaşmaya izin verilmez. P
    Peki ben o alana su tankı koyabilir miyim?
    Sağlık koruma bandında nelerin olup nelerin olmayacağı ile ilgili bir döküman arıyorum. Varmıdır acaba böyle birşey.

Gayrisıhhi müesseseler yönetmeliği yürürlükte mi?

5. Ali Osman Yayla

Ali Osman Yayla Misafir

yapılaşmadan kasıt mesken veya insan ikametine mahsus değildir. Atıyorum sağlık koruma bandı içerisine bir tank gömemezsiniz, dolaylı veya dolaysız işletme ile bağlantılı bir üniteyi sağlık koruma bandı içerisine yapamazsınız.GSM yönetmeliği yürürlükte sanıyorum ayrıca iş yeri açma ve ruhsatlandırma yönetmeliğide olacaktı.

6. Fikret Şan

Fikret Şan

"İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Yönetmeliğine" göre "Gayri Sıhhi Müesseseler Yönetmeliği"yürürlükten kalktı.
    İyi çalışmalar.

7. Nazmiye Erdem

Nazmiye Erdem

Sağlık koruma bandında asıl amaç fabrikada afet olursa bu bırakılan mesafelerden fabrikaya müdahale etmek. Diğer önemli ama komşu fabrikalar bu afetten etkilenmemesi. Olası bir yangında itfaiye aracının geçişini engellemeyecekse su tankı koyulmasında sakınca olmayacağını düşünüyorum. En garantisi bulunduğunuz osb ye görüş sorun.

8. Erkan Ertürk

Erkan Ertürk

Evet en güzeli OSB den görüş almak. Teşekkürler.

OSB ile görüştük. Gelip bakacaklar. Bizim açımızdan uygun ise izini veririz ama Sağlık ve Güvenlik mevzuatına görede uygunluğundan emin olun diyorlar. Yada en güzeli yerin altına gömmek olduğunu söylediler.

Bakalım gelip keşif yapacaklar.

Sayfayı Paylaş