Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Sağlık kuralları bakımından günde azami yedi buçuk saat veya daha az çalışılması gereken işl.hak.yön

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

SAĞLIK KURALLARI BAKIMINDAN GÜNDE AZAMİ YEDİ BUÇUK SAAT
    VEYA DAHA AZ ÇALIŞILMASI GEREKEN İŞLER HAKKINDA YÖNETMELİK
    Resmi Gazete Tarihi: 16.07.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28709

Amaç:
    Bu Yönetmeliğin amacı, Yönetmelikte belirtilen işlerde, çalışanların sağlık kuralları bakımından, çalışabilecekleri azami çalışma sürelerini düzenlemektir.
    Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Ekli Dosyalar:

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hayri Bey, yönetmelikleri inceledikten sonra siteye yükleyeyim diyorum bir bakıyorum yüklemişsiniz bile hızınıza yetişemiyorum :) :)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
Sağlık kuralları bakımından günde azami yedi buçuk saat veya daha az çalışılması gereken işl.hak.yön konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş yeri sağlık ve güvenlik kuralları

Çalıştığınız yere göre kurallar eklenebilir/çıkartılabilir.
  2. Mezun olmadan önce almamız gereken sertifikalar ve öğrenmemiz gereken programlar nelerdir?

Merhaba arkadaşlar , Geçengün yeni mezun olmuş bir arkadaşımla görüştüm ve bana çevre danışmanı olarak işe başladığını söyledi bende yeni mezun biri olarak bu konularda bilgisi olup olmadığını sordum ve bana cevabı araştırarak öğreniyorum demesi oldu benımde aklıma bu soru geldi.Mezun olmadan önce kendimizi nasıl hazır bir şekilde iş hayatına hazırlayabiliriz bunun için neler yapabiliriz??...
  3. Odamız artık daha kurumsal ve daha bilim-teknik odaklı

Öncelikle Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu 'na röportaj talebimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. Merhaba, www.cevremuhendisleri.net internet sitesinin ben de bir üyesiyim. Oldukça önemli bir platform ve geniş bir yelpazade faaliyet yürütüyorsunuz. Meslektaşlarımızı, öğrencileri bir araya getirmeniz çok kıymetli. Uzun zamandır mesleğimize ve Odamıza verdiğiniz katkılardan...
  4. Yürürlükte Kanserojen veya mutajen maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik

KANSEROJEN VE MUTAJEN MADDELERLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi:06.08.2013 Resmi Gazete Sayısı:28730 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; çalışanların kanserojen veya mutajen maddelere maruziyetinden kaynaklanabilecek sağlık ve güvenlik risklerinden korunması için bu maddelere maruziyetin önlenmesi ve sınır değerler de dâhil olmak üzere asgari...
  5. Lisanssız firmayla çalışılması halinde

Merhaba Arkadaşlar, çalıştığım tesiste çıkan metal hurda atıklarını ben bu tesiste çalışmaya başlamadan önce lisansı olmayan bir firmaya vermeye başlamışlar.(hurdacı) Bunu engellemeye çalıştım fakat pek başarılı olamadım.Bana önereceğiniz lisanslı bir geri dönüşüm firması var mı? Bunun denetimi yapılıyor mu? Fark edilirse ne kadar ceza alırız? Şimdiye kadar denetime gelen kimse bana bu...