Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sağlık tesislerinde çevre yönetim sistemi

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Özgür Aşama tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Aşama

Özgür Aşama CMNet Üyesi

Çevre Yönetim Birimimize bağlı 12 sağlık tesisi için çevre yönetim sistem belgesi almak istiyorum. Daha önce bu konuda çalışmış olan var mı? , öncelikle ilgili eğitim ve sertifikaları almak gerekiyordur; ilgili tesiste atık yönetimi mevzuata uygun yürütülüyorsa bu belgeyi almak ta zor olmasa gerek..

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Merhaba,
    Ben çalıştığım hastanede bu belge (ISO 14001) ile ilgili işlemlere de bakıyorum. Atık yönetimi konusunda mevzuata uyum sağlmış olmanız işinizi kolaylaştırır ancak, işin evrak ve uyumun takibi tarafı için yapmanız gereken çok şey olacaktır, oluşturduğunuz sistemi biraz daha sürdürülebilir hale getirip dokümante etmeni gerekecek. Öncelikle bunun eğitimini alın, sonra zaten bir danışmanlık firması ile çalışıp yardım alabilirsiniz.

3. Özgür Aşama

Özgür Aşama CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.

Sağlık tesislerinde çevre yönetim sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TS-EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI EĞİTİM KİTAPÇIĞI “ÇEVRE DEĞERLİDİR, TIPKI SİZİN GİBİ” Ocak 2009 - Manisa Hazırlayan ve Sunan : O.Vehbi UÇAL- Makine Mühendisi Eğitim Uzmanı EĞİTİM HEDEFİ “TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ” , ÇEVRE ve ÇEVRE KORUNMASI ÜZERİNDE DURULACAK, ISO 14001 ÇYS. STANDARDI TANITILACAK, ÇEVRE, ÇEVRE...
  2. İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır. Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız...
  3. Çevre Yönetim Sistemi Rehberi

Çevre yönetim sistemi rehberi
  4. Çevre yönetim sistemi örnegi

Herhangi bir endüstri üzerine hazırlanmış Çevre Yönetim Sistemi örnegi varmı arkdaşlar,yardımcı olabılırsenız çok sevınırım Teşekkürler...
  5. Sağlik tesislerinde çevre yönetimi eğitimi (çmo izmir)

SAĞLIK TESİSLERİNDE ÇEVRE YÖNETİMİ EĞİTİMİ Tarih: 29 Nisan 2014 Salı, 09.30 - 17.00 Yer: ÇMO İzmir Şube Kontenjan: 25 kişi Değerli Üyemiz, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 29 Nisan 2014 tarihinde ‘Sağlık Tesislerinde Çevre Yönetimi Eğitimi’ düzenlenecektir. Eğitimiçeriği ekte yer almaktadır. Eğitim yeterli katılımın sağlanması halinde organize edilebilecek ve minimum...