Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sanayi siteleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mehmet Ünlüdere tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ünlüdere

Mehmet Ünlüdere CMNet Üyesi

EK-2 Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faalyet ve Tesisler madde 10.13 de Karışık Endüstriler(OSB ve sektör belirlemesi yapılamayan diğer sanayiler) ibaresi yer almakta, Küçük Sanayi Siteleri bu kapsamda mı değerlendirilmektedir ? sanayi siteleri ile ilgili çalışma yapan var ise paylaşırsa sevinirim.

2. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

Mehmet Bey,
    eğer tesisiniz ek-2'de bulunan
    1.enerji
    2.madencilik ve yapı malzemeleri endüstrisi
    3.metal endüstrisi
    4.kimya ve petrokimya endüstrisi
    5.yüzey kaplama endüstrisi
    6.ağaç ve kağıt endüstrisi
    7.gıda endüstrisi,tarım ve hayvancılık
    8.atık yönetimi
    9.maddelerin depolanması,doldurma ve boşaltılması kategorilerinden birine ait değilse, 10.13 karışık endüstriler(OSB ve sektör belirlemesi yapılamayan diğer sanayiler) maddesine dahildir.

3. Mehmet Ünlüdere

tesekkurler sevkiye hanım,

10.13 --- organize sanayi bölgeleri, diğer sanayi bölgeleri ve küçük sanayi siteleri yönetimlerini kapsiyor benim anladığm kadarıyla

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bana bu tanımlama biraz ucu açık geldi. Küçük sanayi sitesi dediğimiz bildiğimiz araba tamiratıyla ilgilenen sanayi siteleri mi ? Çünkü KOBİ tanımlamasında böyle geçiyor.

5. Mehmet Ünlüdere

evet bencede ucu açık olmuş o yuzden bende bu konuyu açmak istedim, ki küçük sanayi sitesi olup bünyesinde çok fazla firma barındıran(özellkikle buyuk şehirlerdeki sanayi siteleri) sitelerde söz konusu ...

6. Hamdiye Güzel

Hamdiye Güzel CMNet Üyesi

ÖTL Geri kazanım tesisi (piroliz yöntemi) OSB ye kurulabilir mi?Bide OSB de tehlikeli atık ara depolama tesisi yapılır mı ?

sanayi siteleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Küçük sanayi siteleri

Bildiğiniz üzere EK-2 Çevreye Kirletici Etkisi Olan Faalyet ve Tesisler madde 10.13 de Karışık Endüstriler(OSB ve sektör belirlemesi yapılamayan diğer sanayiler) ibaresi yer almakta, Küçük Sanayi Siteleri bu kapsamda mı değerlendirilmektedir ?
  2. Tatil siteleri için iş akım şeması

arkadaşlar tatil siteleri için iş akım şeması ve proses özeti hazırlamış olan var mı? yardımcı olur musunuz?
  3. Sanayi ve Çevre

Endüstriyel Kirlilik Kontrolü dersimizde bize verilen sunum ödevinde çok işime yarayan bir çok sanayi kolunu anlatan güzel bir kaynak tavsiye ederim. T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Türkiye Çevre Atlası, ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü Çevre Envanteri Dairesi Başkanlığı, 2004, Ankara Bildiğim kadarıyla paylaşılması yasak bir kaynak değil zaten Türkiye Çevre Atlası yazın karşınıza...
  4. Tatil Siteleri Çevre İzni

Arkadaşlar Merhaba, Tatil siteleri için Çevre İzni alan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Bir çok tatil sitesi kooperatif ile başlayıp site yönetimine devrediliyor. Dolayısıyla bu sitelerin Ticaret Sicil Gazeteleri ve Oda kayıtları olayabiliyor. Böylece Ticaret Sicil Gazetesi, Kapasite Raporu gibi belgelerde sorun çıkıyor. Kapasite Raporu için önceki başvurumda durumu açıklayan ve siteyi...
  5. İlaç sanayi

merhaba arkadaşlar.endüstriyel atıksularının arıtımı desi ödevime yardımcı olur musunuz ? ödevim ilaç sanayi.bu endüstrinin naşıl çalıştığı buna ilişkin akım şeması ,prosesin kirlenme profili atıksu karekteristiği suyun deşarj standartları ve literatürden faydalanarak bu atıksu için 3 tane alternatif arıtma yöntemi belirlemem gerekiyor.kimler yardım edebilir nerelerden yardım almalıyım...