Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şantiye eğitimleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında qrafiqer tarafından paylaşıldı.

1. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

daha önce şantiyede çalışacak personeller için çevre ile ilgili eğitim veren oldu mu? verdiğiniz eğitim içeriği nasıldı?
    bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap: Şantiye eğitimleri

Şantiyede çalışanlardan çok fazla temizliğ dikkat etmelerini beklemeyin bence. Yerlere kimyasal dökmeyin, malzeme düzenine dikkat edin gibi genel bilgileri öneklerle verip onların nasıl etkileneceğini anlatırsanız yeterli olacaktır..

3. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

Fatih Bey teşekkürler. daha teknik bir eğitim mesela atık yönetimi vs. gibi

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

isg eğitimi verdiğim oldu ama aklıma gelenleri yazayım yine de.
    elinizdeki malzeme güvenlik bilgi formlarını tarayın. tiner, astar, epoksi, kalıp yağı vb malzemelerin etrafa saçılmadan kullanılması ile ilgili talimatlar hazırlayın. şantiyedeki araçların makine yağı gres gibi sızabilecek kimyevi döküntülerinin araçların bakımları esnasında nasıl bertaraf edilmesi gerektiğini anlatın. şantiyeden çıkan araçların tekerlerinin yıkanması için yol üzerinde iki tümsek arasında bir yıkama havuzu oluşturulduysa ya da bu yapılabilirse bunu da eğitime dahil edin.

Şantiye eğitimleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. şantiye ofisi

ŞANTİYE OFİSİ İlk olarak bu binanın çabuk yapılıp kendi kafanı ve kurmaylarını sokacak bir yapı olduğunu unutma Şantiye şefi odası akşam toplantıları dolayısı ile geniş olmalı Giriş kapısı yanında kapıcı-çaycı odası bulunsun. Kapıcı çaycı bu odada bir perde arkasında uyumalı. Vezne geri odada olmalı ve tevziat bina arkasından yapılmalı. Bina tek girişli olmalı. WC ve...
  2. çevre mühendisi şantiye şefliği yapabilir mi ?

betonarme , yapı statiği gibi dersleri alsak şantiye şefliği yapabilir miyiz ?
  3. Şantiye sahasında duvar yıkılması

şantiyede iş güvenliği üzerine çalışan arkadaşlarımın saha denetimlerinde dikkat etmesini istediğim yaşanmış bir olayın fotoğraflarını ekledim. burada duvarın bir kısmı örülüyor. daha sonra üst kısmı örülüyor fakat ara lento betonu dökülmeden ve örülen duvarla tavan arasında boşluk bırakılıp sıkıştırılma yapılmadan bırakılıyor ve sonuç olarak aşırı rüzgar sebebiyle duvarında yüzeyinin geniş...
  4. Şantiye yönetimi hakkında bilgi ( acil =) )

merhaba arkadaşlar. Yarın ki final sınavım için bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var:( . Şantiye sahası nasıl kurulur,nasıl bozulur,gerekli belgeler nelerdir,bir şantiyeyi nelere dikkat ederek yönetirirsiniz... Bu soruların cevabları gerekli.Tecrübeli olan varmı acabA yardım edebilecek. Teşekkürler şimdiden :)