Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şantiye sahasında duvar yıkılması

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Serhat Güler tarafından paylaşıldı.

 1. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  şantiyede iş güvenliği üzerine çalışan arkadaşlarımın saha denetimlerinde dikkat etmesini istediğim yaşanmış bir olayın fotoğraflarını ekledim. burada duvarın bir kısmı örülüyor. daha sonra üst kısmı örülüyor fakat ara lento betonu dökülmeden ve örülen duvarla tavan arasında boşluk bırakılıp sıkıştırılma yapılmadan bırakılıyor ve sonuç olarak aşırı rüzgar sebebiyle duvarında yüzeyinin geniş olmasıyla duvar yıkılıyor. olay anında etrafında kimsenin bulunmaması faciayı önlemiş oluyor. denetimlerinizde bu konuya dikkat edin.

  SAM_4959.jpg

  SAM_4960.jpg

  SAM_4961.jpg

  SAM_4962.jpg

  SAM_4963.jpg

  SAM_4964.jpg

  SAM_4967.jpg

  SAM_4968.jpg

  SAM_4969.jpg

  SAM_4973.jpg

  SAM_4979.jpg
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Çok geçmiş olsun. Ramak kala atlatılmış. İş güvenliği konusunda tüm amir pozisyonunda ki çalışanlar sorumlu olduğu için tüm arkadaşların çalışma alanı olsun olmasın iş güvenliği ile ilgilenmesini tavsiye ediyorum..
   
Şantiye sahasında duvar yıkılması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. şantiye ofisi

  ŞANTİYE OFİSİ İlk olarak bu binanın çabuk yapılıp kendi kafanı ve kurmaylarını sokacak bir yapı olduğunu unutma Şantiye şefi odası akşam toplantıları dolayısı ile geniş olmalı Giriş kapısı yanında kapıcı-çaycı odası bulunsun. Kapıcı çaycı bu odada bir perde arkasında uyumalı. Vezne geri odada olmalı ve tevziat bina arkasından yapılmalı. Bina tek girişli olmalı. WC ve...
 2. Şantiye eğitimleri

  daha önce şantiyede çalışacak personeller için çevre ile ilgili eğitim veren oldu mu? verdiğiniz eğitim içeriği nasıldı? bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
 3. Depolama sahasında eleman çalışması, acil yardım?

  arkadaslar bağlı bulunduğumuz belediyenin düzenli depolama sahası şuan için faaliyete geçmedi. vahşi depolama sahasında eleman çalıştırılması ihale edilmesi orada elle ayırım yapılması yasal mı?