• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Recep Harmandar

Kayıtlı Kullanıcı
Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?

Ekli dosyalar

• SİBKYSKB.docx
    53.3 KB · Görüntüleme: 87
Sizin sorumluluk alanınızda olduğunu düşünmüyorum. Ekteki yazıdan anladığım izin belgesi firmanın o işi yapabilmesi için alması gereken temel belgelerden. Ruhsat sınıfında bir belge gibi geldi bana..

bu belgede yazanlar kömür ocakları dağıtıcılar ve kömür satışı yapan bayiler için geçerlidir. çevre il müdürlüklerinin hava kalitesi için başlatmış olduğu bir uygulamadır. uzun zamandır da devam etmektedir. kömür ocakları uygunluk belgesini ve satış iznini almak zorundadır. aksi takdirde ocağı işletemezler. öncelikle uygunluk belgesinin alınması gerekiyor. sonrasında hemen satış izin belgesi alınması gerekir. isterseniz çevre il müdürlüğü ile görüşüp bu belgelerin nasıl alınması gerektiği konusunda kömür ocağına destek olabilirsiniz. ama sizin bu işleri yapmanız zorunlu değil. kömür ocaklarında üretimden sorumlu yetkili personellerin ilgilenmesi gerekir.

Anladım Teşekkür ederim bende araştırmalarım sonucu "Hava Kirliliğinin Kntrolü ve Önlenmesi" Konulu GENELGE 2010/14 e ulaştım bu genelge kamsamında Kömür üreticisi/ithalatçısı/dağıtıcısı /satıcısı için ayrı ayrı yapılması gerekenler belitriliyor . bahsettiğiniz gibi firma il çevre ve şehircilik ibaresini görünce topu bize atmış gözüküyor netice olarak konuyla alakalı yapması gerekenleri firmaya bildireceğiz .