Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?

Ekli Dosyalar:

2. Recep Harmandar

? fikri olan yokmu arkadaşlar

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sizin sorumluluk alanınızda olduğunu düşünmüyorum. Ekteki yazıdan anladığım izin belgesi firmanın o işi yapabilmesi için alması gereken temel belgelerden. Ruhsat sınıfında bir belge gibi geldi bana..

Recep Harmandar bunu beğendi.
  4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

bu belgede yazanlar kömür ocakları dağıtıcılar ve kömür satışı yapan bayiler için geçerlidir. çevre il müdürlüklerinin hava kalitesi için başlatmış olduğu bir uygulamadır. uzun zamandır da devam etmektedir. kömür ocakları uygunluk belgesini ve satış iznini almak zorundadır. aksi takdirde ocağı işletemezler. öncelikle uygunluk belgesinin alınması gerekiyor. sonrasında hemen satış izin belgesi alınması gerekir. isterseniz çevre il müdürlüğü ile görüşüp bu belgelerin nasıl alınması gerektiği konusunda kömür ocağına destek olabilirsiniz. ama sizin bu işleri yapmanız zorunlu değil. kömür ocaklarında üretimden sorumlu yetkili personellerin ilgilenmesi gerekir.

Recep Harmandar bunu beğendi.
  5. Recep Harmandar

Anladım Teşekkür ederim bende araştırmalarım sonucu "Hava Kirliliğinin Kntrolü ve Önlenmesi" Konulu GENELGE 2010/14 e ulaştım bu genelge kamsamında Kömür üreticisi/ithalatçısı/dağıtıcısı /satıcısı için ayrı ayrı yapılması gerekenler belitriliyor . bahsettiğiniz gibi firma il çevre ve şehircilik ibaresini görünce topu bize atmış gözüküyor netice olarak konuyla alakalı yapması gerekenleri firmaya bildireceğiz .

Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ? konusuna benzer içeriklerimiz
    Müjdat Öner
  1. yapı kullanımı izin belgesi ..

herkese iyi günler. arkadaşlar benim çevre izni ya da çevre lisansı başvurusu için yapı kullanımı izin belgesi (iskan) almam gerekmekte.fakat durum şu ; iskan almamız gereken yerin yapı ruhsatı vs. yok..biliyorsunuz iskanı olmayan yerler için fatura vs. ile 12.10.2004 tarihinden önce yapıldığını kanıtlayacak belge sunulması diye bir alternatif sunulmakta. benim bu bahsettiğim yer de bu konuda...
  2. Gürhan Kula
  3. EK-2 Faaliyeti İzin Belgesi Hk.

Değerli arkadaşlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından verilen " Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği " kapsamında su havzalarına yakın koruma alanlarında kurulan işletmelere verilen " EK-2 Faaliyeti İzin Belgesi " nin yenilenmesi ile ilgili bilgilere ihtiyacım vardır...ilgili yönetmelikte izin belgesinin yenilenmesi hakkında bir bilgi...
  4. Murat Er
  5. Aat deşarj izin belgesi

aat deşarj izin belgesi için hangi belgeler isteniyor?
  6. Mahmut Cimşit
  7. Yapı kullanma izin belgesi

Arkadaşlar ile istişare ederken bir yerde tıkandık ve sizin de görüşünüzü almak istedik. Mayıs 2004 te kiracı olarak faaliyete başlamış olan bir fabrika için sistem elektrik veya su faturası isteyecektir. İstenilmesinin amacı 12.10.2004 tarihinden önce kurulan fabrikaların yapı kullanma izin belgesi almasına gerek görülmediği fatura isteniliyor. Bu fabrikanın 2008 tarihli yapı kullanma izin...
  8. Deniz Mert
  9. Kuyu izin belgesi izin lisans

Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü...