Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SBR atıksu arıtma sistemi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Sena Ölçücü tarafından paylaşıldı.

1. Sena Ölçücü

Sena Ölçücü CMNet Üyesi

SBR arıtma sistemi hakkında bilgisi veya hakkında elinde döküman olan var mı ?

2. sbademli82

sbademli82 CMNet Üyesi

tam olarak öğrenmek istediğiniz nedir? bu konu ile alakalı olarak pek çok şey anlatılabilir. ama çok kısaca anlatmak gerekirse, sistem önce atıksu ile dordurulur, doldurulma esnasında blower tarafından hava beslemesi yapılır ve tank tabanından sisteme difüzörler vasıtası ile ince kabarcıklar halinde oksijen transferi sağlanır. atıksu kirliliğine ve projelendirilmesine göre belli bir havalandırma süresi sonunda blower duruşa geçer ve tank çöktürme tankı görevi görür. yaklaşık 2 saatlik çöktürme sonunda sistem içersinde bulunan deşarj pompası veya pnömatik aktüatörlü kelebek vana ile otomatik olarak üst yüzeydeki temiz su deşar edilir. deşarj bitimi ardından tekarar terfi pompası çalışarak tankı doldurmaya başlar. aynı arıtma işlemeleri tekrar edilir. diğer forumda, bizede böyle bir arıtma kurulacak diye bahsetmişsiniz. size necizane tavsiyem, bir kaç arıtma firmasından teklif isteyin. bu işi yapan profesyonel kişiler tarafından projelendirilecektir. böylelikle hem firmanız için gerekli arıtma sistemi bilgisine ulaşmış hemde bilgi edinmiş olursunuz.

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

bence de bir kaç ayrı firmadan fiyat ve çalıştırma prensipleri konusunda bilgi isteyin size yollasınlar daha kolay baş edersiniz...

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

ayrıca önerebileceğim bir firmada var ilgilenirler..
    yetkili: HASAN KILINÇ
    www.izgigroup.com
    AKADEMIK MUHENDISLIK INSAAT VE KIMYA SAN TIC LTD STİ
    ADRES : ŞEMSIPASA MAH 1.SOK NO:10 d:1 GAZIOSMANPAŞA IST
    TEL : 0212 417 17 48 FAX : 0212 417 17 58

5. Sena Ölçücü

Sena Ölçücü CMNet Üyesi

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Firmalardan tavsiye alacağım.

6. Manolya Kandemir

Manolya Kandemir CMNet Üyesi

naçizane benim de bir önerim olucak: firmaları seçerken de uzun süredir var olduğu bilinen firmalar tercih etmelisiniz. Sonrasında bir problem olduğunda firma kapanıp gitmiş olmasın... :D

7. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

Bazen firmaların uzun süredir faliyette olmaları da pek fayda sağlamıyor,
    ama yinede tecrübesi için referanslarına bakmak doğru olur :)

8. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

söylediğim firma Türkiyenin bir çok yerinde paket arıtma yapmış proje yapmış ve faaliyete geçirmiştir.

SBR atıksu arıtma sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Izmir atıksu arıtma sistemi

İzmir Atıksu Arıtma Sistemi detaylı olarak anlatılmaktadır...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?
  4. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

Arkadaşlar bildiğiniz üzere, Çevre Bilgi Sistemi altında Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi mevcut. Bu sistem üzerinden atıksu üreten tesislerin (belediye, OSB, Münferit Sanayi vb.) sisteme atıksu ile ilgili verilerini girmesi gerekiyor. Bizim danışmanlığını yapmış olduğumuz bazı firmalar OSB içerisinde, OSB içerisinde olan firmalar bu veri girişini yapmak durumunda mı? Çünkü OSB...
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?