Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Scrubber prosesi boyutlandırma kriterleri

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında BüşraSarı tarafından paylaşıldı.

1. BüşraSarı

BüşraSarı CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Scrubber boyutlandırmak için Alman standartlarının kabullerine ihtiyacım var. ATV-dvwk standartlarına scribd.com dan ulaşabiliyoruz. Yalnız hangisinde olduğunu bulamadım. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Hangi ATV-dvwk standartı ? numarasını verir misiniz?

3. BüşraSarı

BüşraSarı CMNet Üyesi

Bende hangisi olduğunu bulamadım:( Yani standartlara ulaşıyorum ama hangisinde vardır onu bulamıyorum

4. Zeruan

Zeruan CMNet Üyesi

Bir ihale şartnamesinde ATV M204 e göre isteniyor (biyolojik scrubber). Bu standarda ulaşabilen var mı nereden bulabilirim?

Scrubber prosesi boyutlandırma kriterleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Risk Derecelendirme Kriterleri

RİSK DERECELENDİRME KRİTERLERİ Risklerin derecelendirilmesi, basitçe önem sırasına göre sıralanması olarak ifade edilebilir ki bunun da birçok yöntemi mevcuttur. Firmamız yaygın bir kullanımı olan olasılık*şiddet (5*5 metodu) metodunu kullanmaktadır. Tehlikeyi, “insanların yaralanması, hastalanması, malın, çalışılan yerin, çevrenin zarar görmesi veya bunların birlikte gerçekleşmesine neden...
  2. Çökeltim Havuzu Kriterleri

İyi günler Sahadaki yagmur ve süzüntü sularının tutulması için fiziksel çöktürme havuzu yapmayı planpamakdayız.Sizden sorum Bu çöktürme havuzu tasarımında hangi kriterleri göz önüne almamız gerekmektedir. Teşekkürler
  3. Atık Kabul Kriterleri

Merhaba, Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelikte yer alan Atık Kabul Kriterleri ile ilgili bir sorum olacaktı. I. sınıf depolama tesisi sınır değer artırımlarında LOI (Kızdırma Kaybı) parametresi değerinin 3 kat artırımı ile ilgili bir bilgi yer almaktadır. Atığımız tehlikesiz vasfında olup sadece LOI parametresi yüksek çıkıyorsa, biz bu artırımı uygulayabileceğiz. Bu artırım tek...
  4. Biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma

[FONT=arial black]Ben bir proje ödevi aldım biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma konum bana yardımcı olabilirmisiniz
  5. Boyutlandırma

merhaba arkadaşlar ödevimde evsel atıksu biyolojı arıtım tesısı boyutlandırması yapıyorum ve fosfor gıderım havuzunun boyutlandırılmasında kaldım bılgısı olan yardımcı olabılır mı