Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şehir içi Bölgelerde Hava Kalitesinin Belirlenmesi

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Prof. Dr. Mustafa Öztürk tarafından hazırlanan dökümandaki konu başlıkları alttaki gibidir.

1. Ölçüm bölgelerinin seçimi
    2. Ölçüm yerlerinin tespiti
    3. Meteorolojik ölçümler
    4. Ölçüm istasyonu sayısı
    5. İstanbuldaki ölçüm istasyonları yeri

Bu faydalı dökümana ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Şehir içi Bölgelerde Hava Kalitesinin Belirlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İstanbul’da coğrafi bilgi sistemleri ile hava kalitesinin incelenmesi

İstanbul’da coğrafi bilgi sistemleri ile hava kalitesinin incelenmesi Esra G. BOZYAZI DAYLAN, Selahattin İNCECİK* İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, İstanbul’da ısınma mevsimlerinde ortalama SO2 konsantrasyonları ile arazi kullanımı ve nüfus arasındaki ilişkiler Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) kullanılarak araştırılmıştır. 1992-2000 periyodunda...
  2. iş ilanlarında olmayan şehir sorunu:(

öncelikle merhabalar.. iş ilanlarından haberdar olmamız güzelde birde ilan başlıklarında şehir belirtilirse ayrıca mutlu olucaz,tek tek açıp hangi ilde diye bakmaktan kurtulup vakit kazanacağız...şimdiden ilginize teşekkürler...
  3. Yasal Yükümlülüklerin Belirlenmesi Konsunda

Öncelikle herkese iyi günler. Bu konuya uygun konu bulamadığım için (Çevre Danışmanlığı ile ilgili bir konu başlığı) buradan açıyorum. Yanlış yere açmış olabilirim. Henüz 2 aydır çevre danışmanlığı yapıyorum, yani yeniyim. Çevre danışmanlığını yaptığım bir tesisi bana "Yasal yükümlülüklerimiz nelerdir?" şeklinde bir soru yöneltti. İlk bakışta kolay gibi gelmişti:) İç tetkik yapar...
  4. Kojenerasyon ünitelerinin kapsamının belirlenmesi hk.

Merhaba Arkadaşlar, 2 Jeneratör bacası, 3 Isınma kaynaklı bacası, (1950kw*3) 1 Kojenerasyon bacası bulunan bir tesisimin, (1950kw) EK 1 ve EK 2 kapsamlarında yerini, EK 2 1.2.2 ve 1.3 olarak düşünmekteyim. Aceba daha önceden kojenerasyon ve trijenerasyon üniteleri olan tesisi bulunan arkadaşlar var mıdır? Kapsam olarak daha farklı düşünmem gereken noktalar var mıdır? Eklemem gereken maddeler??...
  5. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(